Zavřít reklamu

Renault Samsung LogoDlhodobá spolupráca Samsungu a Renaultu vyvrcholila ďalšou novinkou. Tentoraz juhokórejský gigant oznámil tretiu generáciu obľúbeného SM5 Nova, čo je vlastne facelift Renaultu Latitude. Tretia generácia je pre Samsung dôležitá, keďže model SM5 je takým ťahúňom automobilky a kým prvý model získaval 700 objednávok denne, minuloročný model si kúpilo zhruba 2 500 zákazníkov každý mesiac. Model na rok 2015 sa po stránke dizajnu sústredí hlavne na predok, kde inžinieri vymenili čelnú masku. Tá sa vyznačuje hlavne väčším množstvom chrómu, než doteraz.

Zmeny vrámci prednej časti vozu nekončia a 2015 Samsung SM5 Nova ponúka prerobený nárazník s novými hmlovkami z LED diód. V zadnej časti vozu pre zmenu pribudli nové dekoratívne prvky, ktoré krášlia dizajn vozidla. Novinkou sú aj nové disky a spätné zrkadlá s integrovanými smerovkami. V interiéri došlo k použitiu kvalitnejších plastov v základnej výbave a vyššie výbavy pre zmenu ponúkajú drevené obloženie. Taktiež sa stretneme s funkciou Hi-Pass u spätného zrkadla, vďaka ktorému je možné spárovať smartfón s palubným počítačom. A keď už sme pri tom, nová SM5 ponúka multimediálny systém R-Link2 s ešte väčším množstvom funkcií a aplikácií.

Pod kapotou sa ukrýva dvojlitrový benzínový motor s výkonom 141 koní. Ďalej je možné čakať predný náhon a prevodovku CVT. Ďalší model ponúka preplňovaný 1,6l motor s výkonom 190 koní a je spárovaná s dvojspojkovou EDC prevodovkou. Do tretice je po ruke 1,5-litrový diesel s výkonom 110 koní, taktiež s EDC prevodovkou. Štvrtým model je dvojlitrové LPI, ale ani LPG mu nerobí problém. Podobne ako prvý dvojliter, aj tento ponúkne CVT a výkon 140 koní. Samsung odhaduje, že práve tento model si vyberie 60% kupujúcich a očakáva sa, že tento rok si Samsung SM5 kúpi 30 000 ľudí.

Samsung SM5 Nova

Samsung SM5 Nova

Samsung SM5 Nova

var sklikData = { elm: „sklikReklama_47926“, zoneId: 47926, w: 600, h: 190 };

Samsung SM5 Nova

Samsung SM5 Nova

var sklikData = { elm: „sklikReklama_47925“, zoneId: 47925, w: 600, h: 190 };

*Zdroj: autoforum.cz

Témata:

Dnes nejčtenější

.