Zavřít reklamu

CES 2015 logoSamsung hneď na úvod konferencie odprezentoval súhrn najväčších revolúcií, ktoré priniesol behom minulého roku. V prvom rade, spoločnosť prišla na trh s revolučnými UHD televízormi, vďaka ktorým sa Samsungu podarilo zabezpečiť 60% podiel v oblasti UHD televízorov a z celkového hľadiska sa jeho podiel zvýšil na americkom trhu o 5%. Do nového roku má Samsung väčšie vízie a očakáva, že dôjde k nárastu predajov UHD televízií o 4-násobok. Očakáva pritom, že revolučné zakrivené Curved UHD televízory budú mať ďalší dopad na predaje TV od Samsungu.

Samsung sa tiež podelil o to, ako sa mu darí vo svete inteligentných hodiniek. Spoločnosť uviedla koncom minulého roku tretiu generáciu inteligentných hodiniek Gear a aj vďaka nej sa mu podarilo na americkom trhu dosiahnuť 60% podiel, čím si získal dominantné postavenie na trhu, ktorý čoskoro navštívia Apple Watch, ktoré majú o trochu menej funkcií ako najnovšie Gear a navyše nie sú také samostatné.

milk_video

Spoločnosť tiež plánuje počas neskoršej konferencie predstaviť novinky týkajúce sa Internet of Things. Ako sám zistil, dnes má 32% američanov záujem o inteligentnú elektroniku, ale dnes ju vlastní len 2% užívateľov. Samsung chce preto predstaviť riešenia, ktoré ľudí presvedčia, aby sa nechali uniesť modernými technológiami. Chce to dosiahnuť pomocou zabezpečeného ekosystému produktov s nízkou energetickou spotrebou a s pomocou cloudovej platformy Smart Things. Do tohto ekosystému budú patriť nové riešenia kuchynských spotrebičov Chef Collection, ktoré budú uvedené na trh počas roku. Už v roku 2014 sa spotrebičom od Samsungu darilo dvakrát viac, než ostatným a zaznamenali 10% nárast predajov oproti roku predtým.

var sklikData = { elm: „sklikReklama_47926“, zoneId: 47926, w: 600, h: 190 };

Vrámci technologického sveta Samsung poodhalil prenosné SSD disky Samsung T1. Tieto disky majú byť rýchle, bezpečné a tiež štýlové. Viac k nim sa ale dozvieme neskôr. Osobitnou novinkou v oblasti technológií je novinka Samsung Milk VR, ktorá je novou podslužbou vrámci streamovacích služieb Milk Music a Milk Video. Ako už z názvu vyplýva, je to aplikácia určená špeciálne pre virtuálnu realitu a plánuje poskytovať obsah od poskytovateľov ako je Acura, Mountain Dew, NBA alebo ďalších.

sd

var sklikData = { elm: „sklikReklama_47925“, zoneId: 47925, w: 600, h: 190 };

Témata: , , , , , ,

Dnes nejčtenější

.