Zavřít reklamu

Samsung Galaxy AlphaSamsung Galaxy Alpha je podľa nás veľmi vydarený telefón a ako sme už uviedli v našich dojmoch, ešte sme nevideli zariadenie, na ktorom by fungoval TouchWiz tak plynulo ako na Alphe. Ale všetko má svoj koniec a Alpha dostala od Samsungu červenú. Spoločnosť plánuje už len dovyrobiť zariadenia z komponentov, ktoré má na skladoch a keď sa minú, jednoducho nastane dopredaj zariadenia. Ale prečo Samsung končí s tak obľúbeným smartfónom?

Dôvod má spočívať práve v tom, že Samsung nevidí dôvod mať na trhu dve zariadenia s takmer identickým hardvérom. Narážam pri tom na plánovanú novinku Galaxy A5, ktorá je veľmi podobná Alphe a líši sa najmä tým, že je unibody. Samsung chce pretlačiť hliníkovú konštrukciu do popredia a to chce docieliť aj nižšími cenami. Zatiaľ čo Alpha sa totiž začala predávať za 650€, Galaxy A5 by nemalo stáť viac ako 450€. Výrazne nižšia cena by mohla napomôcť tomu, aby sa telefón zviditeľnil a mal vyššie predaje ako klasická Alpha, ktorá sa nemohla pochváliť vysokými číslami – práve kvôli cene.

Na trhu sa teda objaví priamy nástupca v podobe Galaxy A5 a po jeho boku môžeme očakávať ďalšie dva smartfóny, ktoré rozšíria sériu A. Prvé je menšie Galaxy A3 a druhé je väčšie Galaxy A7, ktoré bude na úvod dostupné len u veľmi malého množstva operátorov. Novinka má ponúknuť 5,2-palcový Full HD displej, osemjadrový procesor s frekvenciou 1.5 GHz (nie je vylúčený Snapdragon 615), 2 GB RAM a 16 GB úložisko. Okrem toho ponúkne 13-megapixelový zadný a 5-megapixelový predný fotoaparát a batériu s kapacitou 2 500 mAh.

Samsung Galaxy Alpha

var sklikData = { elm: „sklikReklama_47925“, zoneId: 47925, w: 600, h: 190 };

*Zdroj: ETNews; SamMobile

Dnes nejčtenější

.