Zavřít reklamu

AndroidPřed dvěma lety se světem začal šířit virus s názvem NotCompatible, jež se stal hrozbou pro v té době již obrovský počet zařízení s operačním systémem Android. Naštěstí se virus podařilo tak nějak eliminovat, nyní tu však máme konec roku 2014 a NotCompatible, tentokrát ve verzi značení jako „C“, je zpět a podle dosud zjištěných informací je ještě silnější, než byl kdy předtím a žádný uživatel, jehož zařízení běží na Androidu, by ho neměl podcenit.

Jedná se o malware typu trojan a po tom, co se formou instalace dostane do operačního systému, mohou být všechna uložená data kontrolována a hackována. Navíc se jedná o botnet podobný některým, s nimiž jsme se dosud mohli setkat pouze na počítačích a využívá techniku peer-to-peer, tudíž jako obvykle se tento problém týká i známých zombie sítí, kvůli kterým je NotCompatible.C o to závažnější.

Malware pracuje na pozadí a maskuje se za aktualizaci pod názvem „com.android.fixed.update“, no pokud je tedy vaše zařízení jedním ze statisíců již nakažených, v aplikaci Nastavení, konkrétně pak v kolonce Správa Aplikaci, odinstalujte zmíněnou aplikaci „com.android.fixed.update“, pokud se tam tedy nachází. Pokud ne, zařízení infikováno není, každopádně se tímto způsobem dá zabránit dalším škodám.

//

Android

//

*Zdroj: ANONHQ.com

Dnes nejčtenější

.