Zavřít reklamu

TizenOpakovaný vtip přestává být vtipem. Samsung na jeho vlastním operačním systému Tizen pracuje již přes 2 roky, no ještě jsme se nedočkali vydání ani jednoho smartphonu, jež by se mohl instalací Tizen OS chlubit. Zatím pokaždé, co se už konečně schylovalo k vydání nějakého takového telefonu, na poslední chvíli se vše odvolalo a jinak tomu není ani nyní. Podle nedávných informací měl dnes, 11. prosince/decembra, v Indii vyjít prvni Tizen smartphone Samsung Z1 (SM-Z130H), zjevně se tak ale nestalo a Tizenem jsou dosud vybaveny pouze některé inteligentní hodinky a fotoaparáty společnosti Samsung.

Podle informací portálu TizenExperts můžeme vydání Samsung Z1 očekávat „brzy“, to je však poněkud relativní pojem a stejně jako může tento smartphone vyjít již za několik dní, můžeme čekat i několik dalších měsíců. V každém případě ale s Tizen smartphony můžeme do budoucna počítat, Samsung již do Indie importoval součástky pro SM-Z130H v hodnotě zhruba 1.7 milionu USD a nedávalo by smysl, aby zařízení nevydal.

Samsung Z1 by měl být low-end a měl by přijít s 4″ WVGA displayem, dvoujádrovým Spreadtrum procesorem s taktem 1.2 GHz, 512 MB RAM, 3.2MPx zadním fotaparátem, VGA zadní kamerou, dual-SIM sloty a nepřekvapivě i operačním systémem Tizen. Zda-li se dostane i do ČR/SR zatím není jisté.

 

// < ![CDATA[ // *Zdroj: TizenExperts

Dnes nejčtenější

.