SanDisk A1

Oční myš Samsung EYECAN+ je určená pro lidi se zdravotním postižením

| Kategorie:Příslušenství
Diskuze

Samsung logoPraha 26. listopadu 2014 – Samsung Electronics, Co., Ltd., představuje počítačovou myš druhé generace s názvem EYECAN+. Lidem se zdravotním postižením umožní vytvářet a upravovat dokumenty, stejně jako prohlížet webové stránky jednoduchým pohybem očí. EYECAN+ je prvním zařízením svého druhu, které od uživatelů nevyžaduje žádné dodatečné nástroje včetně brýlí. Je totiž samostatnou jednotkou v podobě přenosného modulu, který je umístěn pod monitorem a funguje na bázi bezdrátové kalibrace s okem uživatele.

EYECAN+ se nestane předmětem komerční výroby. Samsung bude vyrábět omezené množství, které daruje charitativním organizacím. Technologie i design EYECAN+ však budou brzy volně zpřístupněny společnostem a sdružením, které plánují na trh uvést počítačové myši ovládané očima. „EYECAN+ je výsledkem dobrovolného projektu, který iniciovali naši inženýři. Odráží to jejich empatie a snahu pomoci lidem s hendikepem,“ řekl SiJeong Cho, vicepresident Community Relations ve společnosti Samsung Electronics.

Pro ovládání kurzoru myši EYECAN+ je potřeba, aby se uživatel nacházel mezi 60 a 70 cm od monitoru. Nevyžaduje, aby byl v konkrétní pozici, protože lze ovládat vsedě i vleže. Kalibrace je potřeba pouze při prvním použití každého uživatele. EYECAN+ si pak již sám zapamatuje jejich chování a pohyb očí. Umožňuje nastavit citlivost senzoru jak pro kalibraci, tak pro následné používání. Po kalibraci se uživatelské rozhraní EYECAN+ zobrazí jako pop-up menu v jednom ze dvou různých režimů: obdélníkové menu nebo pohyblivá kruhová nabídka. Oba mohou být nakonfigurovány tak, aby setrvávaly v popředí obrazovky.

EYECAN+

Menu obsahuje 18 různých příkazů, které se volí pouze pohybem očí a mrkáním. Provedení příkazu probíhá pohledem přímo na příslušnou ikonu a jedním mrknutím – jsou mezi nimi „kopírovat“, „vložit“ a „vybrat vše“, stejně jako „přetahování“, „scrollování“ a „přiblížení“. EYECAN+ umožňuje vytvoření vlastních doplňkových příkazů odpovídajících stávajícím klávesovým zkratkám, jako jsou například „zavřít program“ (Alt + F4) a „tisk“ (Ctrl + P).

V porovnání se svým předchůdcem, oční myší EYECAN, kterou Samsung představil v březnu 2012, jsou nyní u EYECAN+ významně vylepšeny citlivost kalibrace a celková uživatelská zkušenost (UX). Z části také díky postgraduálnímu studentovi informatiky Yonsei University v Soulu jménem Hyung-Jin Shin. Přestože se narodil ochrnutý, spolupracoval v letech 2011–2012 se společností Samsung na vývoji EYECAN a převzal klíčovou roli v rozvoji EYECAN+ UX řízením myši očima. Během 17 měsíců intenzivní práce s inženýry Samsungu docílili společně toho, že rozšíření nabídlo celou řadu dalších praktických funkcí a příkazů, které jsou snadno přístupné a ovladatelné pro lidi s hendikepem.

EYECAN+

Diskuze

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Zobrazit celou diskuzi
Přispět

Další články

Chytrý Bixby reproduktor spatří už brzy světlo světa, potvrdil Samsung
Nové hodinky Samsung Gear S4 se představí už příští týden
Gear VR controller icon
Samsung vydal nové brýle Gear VR šité na míru Galaxy Note8
Samsung vylepšil svou stanici DeX. Naučila se další triky a nově si na ní i plnohodnotně zahrajete hry
V balení Galaxy Note8 mají být prémiová AKG sluchátka. Jejich dostupnost je však nejasná
Samsung představil nový sportovní náramek Gear Fit2 Pro
Nestačí vám váš monitor? Samsung se tento týden pochlubí největším herním QLED monitorem na světě
Nové hodinky Gear Fit2 Pro budou dražší, než se předpokládalo
Samsung představil nový externí SSD disk T5 – maličký hliníkový krasavec s přenosovou rychlostí 540 MB/s
Nástupce hodinek Samsung Gear Fit2 se ukáže už příští týden a dostane přídatek “Pro”
Samsung představil sluchátka U Flex. Nechybí jim vibrace, voděodolnost ani unikátní ohebnost
Samsung potvrdil, že pracuje na novém nositelném zařízení. Typické smartwatch však nečekejte
Jak se vyvíjelo bezdrátové nabíjení od Samsungu
gear-360_icon
Samsung zveřejnil čtyři 360stupňová videa pořízená kamerou Gear 360
Další konkurence pro AirPods? Samsung chystá bezdrátová sluchátka s podporou Bixby
K Samsung DeX můžete připojit i Lumii 950 a načtou se Windows 10
Operační systém Tizen se rozšiřuje. Podívejte se, jak vypadá nová verze 4.0 a její novinky
Gear VR controller icon
Samsung ukázal, co všechno umí nový Gear VR ovladač