Zavřít reklamu

Samsung Galaxy Note 4 recenziaJeště nedávno jsme psali o tom, že si Samsung odnesl hned 40 ocenění z japonského předávání cen za deisgn produktů a už dnes tady máme informace o dalších „vyznamenáních“, kterých výrobky od společnosti Samsung dosáhly. Tentokrát se jedná o nedávno vydané phablety Samsung Galaxy Note 4 a jeho verzi se zahnutým displayem v podobě Galaxy Note Edge, obě tato zařízení totiž hned v několika zemích světa získala certifikaci za ekologicky použitý uhlík.

Co to pro Samsung znamená? V první řadě získaná certifikace dokazuje, že ani jedno z těchto zařízení neobsahuje žádné prvky nebezpečné pro životní prostředí, jako např. halogen, berylium či PVC. Zároveň pak certifikace dokládá, že krabice a přiložená dokumentace byla vyrobena ze 100% recyklovaného papíru. Konkrétně pak eco-friendly certifikát obdržel Note 4 od Underwriter’s Laboratories z USA, Carbon Trust z VB, Ecological Union z Ruska a jihokorejského institutu pro životní prostředí a technologie. Galaxy Note Edge se svým zahnutým displayem potom „bodoval“ u japonské Industrial Environmental Management Association.

Letošní Note-y nejsou prvními zařízeními od Samsungu, která podobnou certifikaci získala. Už před několika lety byly od Carbon Trust takto vyznamenány tehdejší vlajkové lodě Galaxy S2 a Galaxy Note. Ocenění za ekologické využití uhlíku pro elektronické přístroje se přitom začaly udělovat už v roce 2009 a mají za úkol kontrolovat ekologičnost produktů, a to od počátku jejich vývoje až do konce jejich „života“.

var sklikData = { elm: „sklikReklama_47926“, zoneId: 47926, w: 600, h: 190 };

Galaxy Note 4 recenzia

var sklikData = { elm: „sklikReklama_47925“, zoneId: 47925, w: 600, h: 190 };

*Zdroj: Samsung Tomorrow

Dnes nejčtenější

.