• Smartphone
 • TV/Audio
 • Spotřebiče
 •  
  Galaxy S8 Note 7 Note 8

  Samsung vsadí na ohnuté displeje u svojich telefónov!

  | Kategorie:Smartphony
  Diskuze

  Samsung Galaxy Note EdgeSamsung v súčasnosti čelí silnej konkurencii vo sfére low-end aj high-end zariadení a to sa odrazilo aj na oslabení jeho dominantného postavenia na trhu telefónov. Samsung si chce pochopiteľne svoje prvenstvo udržať a preto chce svoje telefóny odlíšiť od konkurencie všemožnými spôsobmi a už prvý náznak zmeny sme si všimli, keď predstavil sériu Galaxy A s unibody dizajnom. Ďalší krok má byť ten, že Samsung zjednoduší názvy produktov a tie budú o niečo ľahšie zapamätatelnejšie a je možné, že sa jednotlivé série budú líšiť svojim dizajnom. A keď už spomíname dizajn, ten predstavuje tretí bod, ako sa odlíšiť od konkurencie.

  Samsung verí, že jeho esom v rukáve sú práve ohnuté a zakrivené displeje, ktoré začína už tento rok uplatňovať na svojich produktoch. Aktuálnym príkladom je Galaxy Note Edge, ktorý ponúka zakrivený displej na pravom boku a to je niečo, čo tento telefón výrazne odlišuje od konkurencie a telefón je ľahko zapamätateľný – a prekvapivo je oň veľký záujem. Práve preto by sa chcel Samsung v budúcnosti zamerať na zakrivené displeje u svojich top modelov a je možné, že aj Galaxy S6 bude mať svojho “ohnutého” brata – alebo bude samotná Galaxy S6 ponúkať zakrivený displej? To ešte len uvidíme.

  Spoločnosť verí, že toto je vec, ktorú jej konkurenti iba ťažko skopírujú a malo by to byť niečo, čo predstaví nový štandard dizajnu telefónov Samsung. Nič však nie je také jednoduché ako sa zdá a je treba vyrábať displeje tak, aby sa cena produktov nezvýšila o veľmi. Ak sa to Samsungu podarí, potom môže začať vyrábať displeje masovo a vývojári budú môcť prispôsobovať svoje aplikácie pre bočný displej, na ktorom sa môžu nachádzať napríklad pomocné nástroje alebo iné prvky, u ktorých vývojár nechce, aby zapĺňali priestor na hlavnej obrazovke. Toto si môže nájsť uplatnenie obzvlášť u kresliacich aplikácií ako je Sketchbook.

  Samsung Galaxy Note Edge

  *Zdroj: Reuters

  Diskuze

  Napsat komentář

  Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

  Zobrazit celou diskuzi
  Přispět
  HighSky - Obchodujte online