Zavřít reklamu

AndroidŽe Android disponuje spoustou vychytávek je asi každému jasné. Ne všichni si však alespoň jednou vyhradí chvilku času, aby se po zmíněných vychytávkách mohli porozhlédnout a následně je i začít využívat, spousta majitelů smartphonů/tabletů s operačním systémem Android tak využívá pouze několik málo procent ze všech jeho vymožeností. Přitom však stačí pár kliků a používání zařízení se může výrazně zjednodušit, požitek zlepšit a okolí může začít s otázkami typu: „Jak se ti to povedlo?“.

Takové vychytávky se týkají opravdu obrovské škály možností, se kterými si lze v aplikaci Nastavení pohrát. My se ale v tomto článku zaměříme na jednu kategorii, a to konkrétně kategorii označenou jako „Pohyb„, jež by se měla nacházet v kolonce „Systém“ v Nastavení. Ta totiž nabízí hned několik „specialit“, o kterých naprostá většina Android uživatelů neví, přitom se ale jedná o vskutku užitečné věci. Co tedy v této „schované“ nabídce můžeme najít?

Předem by bylo dobré vědět, že kategorie „Pohyb“ se týká převážně gest a automatizace používání zařízení, nastavování pozadí zde tedy nenajdete. Co zde ale zaručeně najdete, je například funkce „Přímé volání„. Po její aktivaci začne telefon po přiložení k uchu automaticky volat kontaktu, jehož informace či zprávy máte zrovna otevřené, není tedy nutné se proklikávat přes několik menu, aby bylo možné kýžený hovor s kontaktem zahájit.

Mezi další užitečné funkce pak patří třeba „Inteligentní upozornění„. To zařídí, aby telefon zavibroval v momentě, kdy ho vezmete do ruky a máte nepřijatý hovor či nepřečtenou zprávu. Dále by nebylo na škodu jmenovat možnosti týkající se posouvání, díky kterým půjdou vybrané funkce smartphonu ovládat pouze za pomoci manipulace s ním samotným, respektive tedy jeho posouváním bez nutnosti dotýkání se displaye. Za zmínku stojí i funkce „Obrácením ztlumte/pozastavte hovory a zvuky„, jež umožní při zapnutém displayi ztlumit příchozí hovor či jiné přehrávané zvuky tak, že uživatel prostě otočí zařízení displayem dolů a přestože se to nemusí zdát, tato vymoženost si skutečně své využití najde.

Vychytávek je samozřejmě více a je jen na Vás, které začnete používat, výběr je poměrně široký a v případě, že popisku některé z funkcí nerozumíte, stačí otevřít „Informace o pohybech“ (nachází se ve stejné nabídce, tj. Nastavení/Systém/Pohyby), kde jsou i znázorňující animace s rozšířeným popisem. A pokud si nic nevyberete, pro další vychytávky stačí prozkoumat ostatní kategorie v Nastavení, stojí to za to a používání zařízení může být ve finále mnohem větší zábava, než tomu bylo doposud.

Android AndroidAndroid

// < ![CDATA[ // < ![CDATA[ // < ![CDATA[ // < ![CDATA[ // < ![CDATA[ // < ![CDATA[ //

// < ![CDATA[ // < ![CDATA[ // < ![CDATA[ // < ![CDATA[ // < ![CDATA[ // < ![CDATA[ //

Dnes nejčtenější

.