Zavřít reklamu

Samsung-Galaxy-S6-Jermaine-concept-7Už včera sme sa dozvedeli, že Samsung už pracuje na Galaxy S6 a momentálne tento projekt označuje ako Project Zero. Teraz sa k tomuto projektu dozvedáme ďalšie nové informácie a podľa nich to vyzerá, že Samsung má s budúcou vlajkovou loďou celkom zaujímavé plány. Po stránke dizajnu by ma Samsung použiť rovnaké alebo podobné materiály, s akými sme sa stretli pri Galaxy Note 4 alebo pri čerstvo predstavenej dvojici Galaxy A3 a Galaxy A5. Budúca generácia Galaxy S však ponúkne veľké zmeny aj v oblasti hardvéru a podľa všetkého to bude plne 64-bitový telefón, v oboch variantoch.

V prvom variante má Samsung v pláne použiť svoj domácky procesor. Má sa jednať o úplne nový čip s označením Exynos 7420, ktorý bude plne 64-bitový a bude opäť disponovať dvoma štvorjadrovými procesormi. Tie disponujú jadrami Cortex-A53 a Cortex-A57, ktoré nájdeme aj v Exynos verzii Galaxy Note 4, avšak u nej sa zdá byť podpora 64-bitovej architektúry nepravdepodobná, z princípu že procesor Snapdragon 805, využívaný v iných verziách Note 4, je len 32-bitový. U Galaxy S6 to však už nebude problém, keďže tu má Samsung v pláne použiť procesor Snapdragon 810 a tak budú obe hardvérové revízie S6-ky 64-bitové a samozrejme už budú obsahovať Android 5.0 Lollipop. Dnes ešte nie je známe, akú veľkú operačnú pamäť bude S6-ka mať, no očakáva sa, že to budú opäť 3 GB.

Okrem toho má Samsung v pláne použiť displej s rozlíšením 2560 x 1440 bodov, ale spoločnosť sa ešte nerozhodla, akú uhlopriečku bude mať tento displej. Je ale možné, že uhlopriečka bude ešte pod úrovňou Galaxy Note 2, čiže odhadujeme menej ako 5,5 palca. Nad displejom sa bude nachádzať fotoaparát s rozlíšením 5 megapixelov a nie je sa čomu čudovať, keďže dnes už Samsung pretláča tento fotoaparát aj v modeloch strednej triedy, kam patrí Galaxy A3. Na zadnej strane sa pre zmenu bude nachádzať fotoaparát Sony IMX240, ktorý bol použitý už pri Galaxy Note 4. Rozlíšenie ešte nebolo určené, keďže sa spoločnosť ešte stále nevie rozhodnúť medzi 16-megapixelovým a 20-megapixelovým fotoaparátom. Naskytá sa ale možnosť, že to bude opäť 16-megapixelový fotoaparát, tentoraz aj s optickou stabilizáciou obrazu. Samsung sa zjavne bude chcieť odpútať od pamäťových kariet a preto má prísť Galaxy S6 v 32, 64 a 128 GB variantoch. Už tohtoročná Galaxy S5 potom podporovala pamäťové karty s kapacitou 128 GB a to znamená, že najvyšší model S6-ky bude s pamäťovou kartou ponúkať až 256 GB miesta.

Vo vnútri telefónu sa ďalej ukrýva LTE modem priamo z dielne Samsungu, vďaka čomu bude môcť Samsung znížiť svoju závislosť na Qualcomme. Tento modem nesie označenie SS333, respektíve Exynos Modem 333, ktorý bude schopný nahradiť modem od Intelu, ktorý sa nachádza v telefónoch s procesorom Exynos 5430 alebo 5433. Budúca vlajková loď nakoniec ponúkne čip Broadcom BCM4773, ktorý kombinuje GPS a ostatné senzory v jednom jedinom čipe, prvýkrát v histórii. Tento čip je schopný naraz spracovávať WiFi, Bluetooth a GPS, čo sa odrazí na lepšej výdrži batérie. No a nakoniec ešte jedna vec – európsky model nesie označenie SM-G920F.

var sklikData = { elm: „sklikReklama_47926“, zoneId: 47926, w: 600, h: 190 };

Samsung-Galaxy-S6-Jermaine-concept-2

var sklikData = { elm: „sklikReklama_47925“, zoneId: 47925, w: 600, h: 190 };

Dnes nejčtenější

.