Zavřít reklamu

Samsung Galaxy S6 Jermaine SmitJe október a Samsung už pomaly ale isto začína pracovať na nástupcovi tohtoročnej vlajkovej lode, Samsung Galaxy S6. Šieste S-ko bude predstavené už na jar a dovtedy nám neostáva nič, než len sledovať situáciu a čakať na to, až sa objavia prvé úniky, aj keď to sa zrejme tak skoro nestane. Čínsky blog MyDrivers však do sveta vypustil prvé informácie, ktoré mal údajne získať od svojich zdrojov v krajine Samsungu, v Južnej Kórei. Tie mu prezradili, že Samsung v týchto dňoch finalizuje hardvér a zatiaľ to vyzerá tak, že Galaxy S6 ponúkne 5.3-palcový displej s rozlíšením 4096 x 2160 bodov.

Je však treba povedať, že takýto displej by mal veľmi zlý vplyv na výdrž batérie a tak je oveľa pravdepodobnejšie, že sa bude jednať o 2K displej, aký už stihol ponúknuť Galaxy Note 4 a aký mala ponúknuť Galaxy S5-ka. Vo vnútri telefónu by sa mal tiež nachádzať 64-bitový procesor Snapdragon 810 s ôsmymi jadrami, ktoré fungujú na architektúre big.LITTLE – teda sa jedná o štyri jadrá Cortex-A57 a štyri jadrá Cortex-A53, pričom maximálna frekvencia procesoru dosahuje 2,7 GHz. Telefón by mal okrem toho ponúknuť grafický čip Adreno 430 a 4 GB RAM, čo by bol výrazný posun oproti tohtoročným 2 GB.

Vo vnútri telefónu sa má ďalej nachádzať modem s podporou LTE Cat. 6 sietí a telefón tiež bude podporovať Bluetooth 4.1 a WiFi 802.11 n/ac. Na zadnej strane telefónu sa bude nachádzať fotoaparát s rozlíšením 20 megapixelov a samozrejme s podporou 4K videa. Na spodku telefónu sa nachádza port USB 3.0 s podporou rýchleho nabíjania Qualcomm Quick Charge 2.0. Špecifickou funkciou nového telefónu bude vylepšený predný fotoaparát, ktorý bude zároveň fungovať ako snímač rohovky slúžiaci na odomykanie telefónu. Samozrejme, k dispozícii bude aj možnosť odomknutia pomocou snímaču odtlačkov prstov. Dizajn telefónu sa má niesť v podobnom duchu ako Galaxy Note 4, čiže ponúkne hliníkový rámček a plastový zadný kryt.

// Samsung-Galaxy-S6-Jermaine-concept-6

//

Dnes nejčtenější

.