Zavřít reklamu

Samsung WavePsal se rok 2010 a Samsung vydával svou novou řadu smartphonů s názvem Samsung Wave. Ta měla jednu unikátní vlastnost – byla opatřena vlastním operačním systémem jihokorejské společnosti, ten v té době nesl název „Bada“ a dal by se označit jako předchůdce dnešního Tizenu, sloužil totiž jako alternativa k teprve se rozšiřujícímu se Androidu. Samotná série Samsung Wave by se pak dala přirovnat k dnešnímu Galaxy Alpha a řadě Galaxy A, na svou dobu disponovala vskutku dobrým hardwarem a v kombinaci s kovovou konstrukcí navíc působily tyto smartphony poněkud prémiově. 

Samsung Wave si však poslední dobou oblíbili vývojáři, a to právě kvůli jejich vlastnímu operačnímu systému Bada (Bada v korejštině znamená „oceán“, což vysvětluje použití názvu „Wave“ (vlna), pozn. red.), přičemž vývojář s přezdívkou volk2014 se rozhodl vydat vlastní ROM, která na Samsung Wave a Samsung Wave II přináší zatím nejnovější Android 4.4.4. KitKat. Tzv. OmniROM je prý plně funkční, no pokud plánujete projektu BadaAndroid využít a nahrát si ROM do vašeho Wave zařízení, měli byste vědět, že telefon nebude podporovat konferenční hovory, ukazatel baterie nemusí mluvit pravdu a 2G připojení také někdy nebude fungovat zrovna ideálně. Projekt je však zatím stále v „alpha“ fázi vývoje a všechny zmíněné problémy by měly být postupem času odstraněny. OmniROM naleznete ke stažení v odkazu pod obrázkem.

// < ![CDATA[ // < ![CDATA[ // < ![CDATA[ // < ![CDATA[ // < ![CDATA[ // < ![CDATA[ // Samsung Wave

// < ![CDATA[ // < ![CDATA[ // < ![CDATA[ // < ![CDATA[ // < ![CDATA[ // < ![CDATA[ //*Odkaz na stažení ROM: XDA-Developers

Dnes nejčtenější

.