Zavřít reklamu

Gameboy na Android WearAndroid Wear hodinky, konkrétně třeba Samsung Gear Live, se na první pohled mohou zdát jako poněkud malé zařízení, které toho v porovnání se svými většími verzemi v podobě smartphonů a tabletů moc nedokáže. Omyl. Jak jsme se již nedávno přesvědčili, Gear Live dokážou bez problému rozjet třeba i desktopový operační systém Windows 95, no tím schopnosti těchto hodinek nekončí, na jediných Samsung hodinkách s operačním systémem Android Wear může uživatel hrát i „retro“ herní tituly z konzole Game Boy Color, která před pěti dny slavila své 16. narozeniny.

Toho lze docílit v 10 jednoduchých krocích, a to až tak jednoduchých, že by neměly zabrat snad ani 30 minut vašeho času. Předem upozorňujeme, že je třeba vlastnit stolní PC, telefon s operačním systémem Android a samozřejmě hodinky s Android Wear OS –  Samsung Gear Live. Zároveň je ještě před samotným postupem třeba mít v počítači stáhnutý některý z Game Boy simulátorů pro Android (resp. jeho APK soubor), toho lze docílit s pomocí programu APK Downloader. Za všechny emulátory můžeme jmenovat například VGB, no na Google Play jich je k nalezení spousta a je jen na vás, který si vyberete, doporučujeme však se vyhnout emulátorům s action bary, tedy horními lištami, ve kterých se nejčastěji nachází třeba tlačítka „menu“ či „vyhledat“, ty totiž Gear Live ani jejich OS Android Wear nepodporují.

Pokud je všechno splněno, stačí už následovat pouze těchto 10 bodů:

  1. Nainstalujte ADB, Fastboot a příslušné drivery. To lze udělat jednoduchým způsobem, a to stažením a nainstalováním této aplikace.
  2. Aktivujte možnost „Vývojářské možnosti“ (developer options) na vašich hodinkách, to lze udělat v aplikaci „Nastavení“ a kolonce „O zařízení“, kde se možnost po sedmi ťuknutí na tlačítko „Číslo sestavení“ (Build number) aktivuje.
  3. V Nastavení > Vývojářské možnosti aktivujte „Ladění USB“ (USB Debugging).
  4. Na smartphonu, v aplikaci „Android Wear“, aktivujte „Ladění přes Bluetooth“ (Debugging over Bluetooth).
  5. Připojte smartphone k PC (pomocí USB).
  6. Spusťte příkazový řádek na vašem PC (Start > Spustit > cmd) a napište do něj příkaz „adb devices“.
  7. Připojte hodinky zadáním příkazů „adb forward tcp:6666 localabstrack:/adb-hub“ a „adb connect localhost:6666“.
  8. Znovu použijte příkaz „adb devices“.
  9. Hodinky by nově mely být zahrnuty v seznamu zařízení pod jménem „localhost:6666 device“, nainstalujeme na ně tedy stažený emulátor, a to napsáním příkazu „adb -e install“, přetažením APK souboru do příkazové řádky a následným odesláním příkazu.
  10. Emulátor by měl být nainstalován ve vaších hodinkách, načež by se měl zobrazit nápis „SUCCESS“. Pokud se tak nestalo, opakujte postup od kroku 6.

Po těchto 10 krocích už je víceméně hotovo, stačí si už jen z Google Play stáhnout Wear Mini Launcher, díky kterému budete moci spustit APK zvoleného emulátoru. Pro připojení Bluetooth ovladače jako na videu níže je potom třeba stejnými deseti kroky nainstalovat jeho vlastní aplikaci a propojit obě zařízení pomocí Bluetooth.

// < ![CDATA[ // < ![CDATA[ // < ![CDATA[ // < ![CDATA[ // < ![CDATA[ // < ![CDATA[ // < ![CDATA[ // < ![CDATA[ // < ![CDATA[ //

// < ![CDATA[ // < ![CDATA[ // < ![CDATA[ // < ![CDATA[ // < ![CDATA[ // < ![CDATA[ // < ![CDATA[ // < ![CDATA[ // < ![CDATA[ //

Dnes nejčtenější

.