Zavřít reklamu

Samsung Galaxy AlphaOkrem toho, že sme mali na HIGH END Slovakia možnosť vyskúšať si novinku Samsung Galaxy Note 4, po jej boku sme tu uvideli aj druhú novinku, Galaxy Alpha. Samsung Galaxy Alpha a Samsung Galaxy Note 4 môžeme pokladať za priamu konkurenciu pre iPhone 6 a 6 Plus od Apple, keďže oba telefóny majú určité spoločné vlastnosti – dôraz na dizajn a v podstate aj uhlopriečku obrazovky. Galaxy Alpha je možné pokladať za konkurenciu pre iPhone 6, keďže ponúka 4,8-palcový displej s HD rozlíšením, aj keď množstvo ľudí očakávalo, že by bolo na čase použiť Full HD alebo 2K displej.

Lenže keď si vyskúšate telefón vo vlastných rukách, potom si všimnete, že je displej napriek nízkemu rozlíšeniu čistý a veľmi dobre čitateľný – za čo môže Galaxy Alpha ďakovať tomu, že je displej natesnaný na sklíčku podobne ako u Galaxy Tab S. Môj dojem z displeja, po stránke farebnosti aj kvality je veľmi dobrý, aj napriek tomu že jeho rozlíšenie nie je najvyššie. To, že je displej natesnaný na sklíčku, zároveň súvisí s ďalšou špecifickou vlastnosťou Galaxy Alpha – narozdiel od iných modelov, tu sa kládol dôraz na dizajn a to sa odrazilo aj na extrémnej tenkosti. Alpha je veľmi tenký, tenší než Galaxy S5 alebo akýkoľvek iný model a človek by z toho usúdil, že drží taký-nejaký iPhone od Samsungu.

samsung galaxy alpha

Telefón má tvar ostrejšieho kvádru. Zadná strana je takmer úplne rovná a rohy telefónu sú len maličko zaoblené. Aby však Samsung predišiel stereotypu, upravil hliníkový rám tak, že zúžil jeho bočné časti. Toto zúženie je ale viacmenej dizajnovým prvkom a keď človek drží telefón v ruke, výstupky na spodných a vrchných rohoch si neuvedomuje. Kvôli tenkosti je hliníkový rámček jedinou časťou telefónu, ktorú budete cítiť pri držaní telefónu v ruke. Zadný kryt je skoro rovný a pretože je prakticky v rovine s hliníkovým rámčekom, existuje len malá šanca že sa ho dotknete. Kryt je opäť plastový a opäť na ňom nachádzame dierkovaný vzor „kože“, no hustota týchto dier je oveľa väčšia než kedy predtým. To sa môže niekomu páčiť ale niekomu nemusí.

Samsung Galaxy Alpha

var sklikData = { elm: „sklikReklama_47926“, zoneId: 47926, w: 600, h: 190 };

Čo ma osobne veľmi prekvapilo, je veľmi plynulý TouchWiz, keď berieme do úvahy hardvér telefónu. Doteraz bolo takým verejným tajomstvom, že TouchWiz na pomalších modeloch sekal a zamŕzal, ale na rýchlých a výkonných zariadeniach bol celkom plynulý. Tu je však k môjmu prekvapeniu až príliš plynulý a okrem toho, že som pri používaní nezaznamenal absolútne žiadne sekanie, z hľadiska plynulosti by som vedel Android s TouchWiz prirovnať k iPhone so systémom iOS 8. Čo za to však môže? Je možné, že Samsung spravil všetko preto, aby bol TouchWiz pre Galaxy Alpha rýchly? Je to možné, pretože osobne som tak rýchly TouchWiz nenašiel na žiadnom zariadení, ktoré sme recenzovali v poslednej dobe – u Galaxy Tab S toto rozhranie sekalo, u Galaxy K zoom (napriek tomu, že to je úžasný telefón, ktorý ma očaril viac ako Galaxy S5) sa sem-tam mohli reštartovať widgety. Tu som si však nevšimol ani jedno z toho a nepocítil som tu žiadny lag.

Samsung Galaxy Alpha

var sklikData = { elm: „sklikReklama_47925“, zoneId: 47925, w: 600, h: 190 };

Dnes nejčtenější

.