Zavřít reklamu

SamsungO zákeřné nemoci zvané ebola už slyšel snad každý, kdo má alespoň trochu ponětí o dění ve světě. Zákeřný vir už má na svědomí tisíce úmrtí po celém světě, především však v zemích západní Afriky, kam se přes Úřad pro koordinaci humanitárních záležitostí (OCHA) rozhodl Samsung v rámci projektu OSN darovat celkem 3000 smartphonů v hodnotě 1 000 000 dolarů (přes 20 mil. Kč, skoro 750 000 Euro), ty by měly v boji proti ebole pomoci.

Ptáte se jak? Smartphony, konkrétně tedy modely z nové řady Galaxy S3 Neo, budou poslány do 60 klinik v Libérii, Sierra Leone a Guinei, kde je situace vůbec nejhorší. Tam je budou lékaři využívat spolu s jejich speciální aplikací Smart Health Pro, která by jim měla radit, jak zacházet s pacienty, zároveň by pak aplikace měla o nakažených zaznamenávat důležitá data, ti by potom navíc měli dostat možnost využít poskytnutá zařízení pro kontaktování jejich rodin.

Samsung se v boji proti vypuklé epidemii angažuje již delší dobu, vedle finanční podpory pro nákup ochranných obleků ve Ghaně například také spustil službu „Ebola SMS“ v JAR a začal distribuovat dezinfekční prostředky v Demokratické republice Kongo.

// < ![CDATA[ // < ![CDATA[ // Samsung

// < ![CDATA[ // < ![CDATA[ // *Zdroj: Samsung

Dnes nejčtenější

.