• Smartphone
 • TV/Audio
 • Spotřebiče
 •  
  Galaxy S8 Note 7 Note 8

  Samsung daruje 3000 smartphonů na boj proti ebole

  | Kategorie:Ostatní
  Diskuze

  SamsungO zákeřné nemoci zvané ebola už slyšel snad každý, kdo má alespoň trochu ponětí o dění ve světě. Zákeřný vir už má na svědomí tisíce úmrtí po celém světě, především však v zemích západní Afriky, kam se přes Úřad pro koordinaci humanitárních záležitostí (OCHA) rozhodl Samsung v rámci projektu OSN darovat celkem 3000 smartphonů v hodnotě 1 000 000 dolarů (přes 20 mil. Kč, skoro 750 000 Euro), ty by měly v boji proti ebole pomoci.

  Ptáte se jak? Smartphony, konkrétně tedy modely z nové řady Galaxy S3 Neo, budou poslány do 60 klinik v Libérii, Sierra Leone a Guinei, kde je situace vůbec nejhorší. Tam je budou lékaři využívat spolu s jejich speciální aplikací Smart Health Pro, která by jim měla radit, jak zacházet s pacienty, zároveň by pak aplikace měla o nakažených zaznamenávat důležitá data, ti by potom navíc měli dostat možnost využít poskytnutá zařízení pro kontaktování jejich rodin.

  Samsung se v boji proti vypuklé epidemii angažuje již delší dobu, vedle finanční podpory pro nákup ochranných obleků ve Ghaně například také spustil službu “Ebola SMS” v JAR a začal distribuovat dezinfekční prostředky v Demokratické republice Kongo.

  Samsung


  *Zdroj: Samsung

  Diskuze

  Napsat komentář

  Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

  Zobrazit celou diskuzi
  Přispět
  HighSky - Obchodujte online