Zavřít reklamu

Samsung SSDS příchodem opravné aktualizace na řadu SSD disků 840 EVO se nabízí i otázka, která zní asi jako: „Jak ten update na svůj disk dostanu?“. Přestože cesta k nejnovější verzi firmwaru je díky balíčku Samsung Magician vcelku jednoduchá, najdou se i tací, kteří prostě neví, jak na to. A přesně pro ty je tady návod, díky kterému by měla být instalace nového firmware na SSD od Samsungu bezproblémovou záležitostí, jejíž snadný postup by si měl být každý uživatel schopen během chvilky zapamatovat.

Prvním a úplně nejzákladnějším krokem by měla být záloha důležitých dat. Přestože by aktualizace nikdy neměly bez varování mazat uživatelská data, jistota je jistota a nikdy nevíte, co se během instalace může přihodit. Dále je třeba mít v zařízení nainstalovaný zmíňěný Samsung Magician, ten je možné stáhnout z odkazu zde.

Po jeho otevření musí uživatel v kolonce „Disk Drive – Drive Information“ vybrat příslušný disk, který chce updatovat, na obrázku tedy Samsung SSD 840 TLC 250GB. Dále je potřeba v levém menu vybrat „Firmware update“, kde se uživatel dozví, zda jsou pro jeho disk dostupné aktualizace. Pokud ano, stačí už jen kliknout na tlačítko „Update“ a aktualizace začne. Nutno upozornit, že se počítač během aktualizování restartuje, tudíž je doporučeno před instalací uložit a zavřít všechnu rozdělanou práci. A je hotovo, Samsung Magician po updatu už jen zahlásí, že poslední aktualizace byla nainstalována. Jak jednoduché, že?

Samsung Magician

Samsung Magician

Samsung Magician
*Zdroj: StorageReview.com

Související články

Dnes nejčtenější

.