Zavřít reklamu

S Pen (White) for Galaxy Note IIMnoho z vás už niekedy držalo S Pen v ruke a mnohým sa toto digitálne pero páči. Avšak málokto vie, ako pero vlastne funguje. Dnes sa spolu pozrieme na to, ako táto technológia funguje a čo Samsung vylepšil v S Pen v Note 4 oproti starším modelom. V prvom Note toto pero nebolo také, ako sa očakávalo. Avšak Samsung vynaložil veľa úsilia, aby využilo jeho kompletný potenciál. Dnešný 4-tý upgrade hlavne zdvojnásobil počet detegovaných úrovní pera, čo sa tlaku týka.

V Note 3 detegovalo S Pen 1 024 úrovní a v dnešnom Note 4 už detekuje 2 048. Toto číslo nefunguje presne tak, ako by si človek myslel. Je pravda, že čím viac tlačím na pero tým hrubšiu čiaru to napíše, avšak ľudské oko určite nebude schopné detegovať ani 500 rozdielnych hrúbok. Toto číslo presnejšie napomáha mobilu rozoznať, akú činnosť s perom robíte, či kreslíte, či píšete alebo iba „ťukáte“.  Ďalšou obrovskou zmenou oproti minulým modelom je absencia batérie vo vnútri pera. Doteraz pero obsahovalo malú baterku, ktorá sa po vložení do mobilu nabíjala pomocou NFC technológie.

S Pen v Galaxy Note 4 má v špičke špeciálnu elektronickú dosku, od ktorej sa odrážajú elektromagnetické vlny vysielané zo špeciálnej vrstvy umiestnenej tesne pod displejom. Tým Samsung dosiahol možnosť detekovania pera aj bez toho, aby sa dotýkalo obrazovky, čo nazval ako „Air View“. Toto magnetické pole je vytvorené malými cievkami, ktoré sú umiestnené tesne pod displejom mobilu, ktoré vysielajú energiu von. Doska, ktorá ovláda tieto cievky, ich zapína a vypína vo veľkej rýchlosti a tým vlastne vytvára elektromagnetickú energiu v príslušnej oblasti od displeja.

Táto energia je prenesená do vnútorných rezonančných obvodov vo vnútri S Pen, ktoré odrážajú energiu späť do displeja, nesúce informácie ako napríklad koordinácie, presný uhol pera voči displeju a tlak vytvorený na pero. Po spätnom prijatí tejto energie mobil vie, kde sa pero nachádza, aký uhol zviera a aký tlak je na neho vyvíjaný. Mobil s týmito informáciami potom môže pracovať a vytvoriť príslušné príkazy, ako napríklad aby sa na displeji začalo kresliť a tak ďalej. Papier a ceruzku to určite nenahradí, avšak Samsung pridal peru kvalitu, ktorá je potrebná pre dobrý zážitok z používania.

var sklikData = { elm: „sklikReklama_47926“, zoneId: 47926, w: 600, h: 190 };

Samsung Galaxy Note 4 S Pen

var sklikData = { elm: „sklikReklama_47925“, zoneId: 47925, w: 600, h: 190 };

Dnes nejčtenější

.