Zavřít reklamu

SamsungJiž od prvních zmínek o vývoji ohebného displaye je víceméně jasné, že nebude trvat dlouho a na trhu se začne objevovat více a více ohebných, či alespoň zahnutých zařízení. A Samsung má na této skutečnosti obrovský podíl, nejenže už stihl vydat dva smartphony se zahnutým displayem a hned několik takových televizí, na letošním ročníku jihokorejské výstavy InterBattery však představil i prototyp jeho vlastní, plně ohebné baterie, na jejímž vývoji momentálně pracuje Samsung SDI, odnož Samsungu zabývající se energetikou.

Jak již bylo řečeno, finální baterie by měla být plně ohebná, stejně jako tomu bylo na prezentovaném prototypu. Aby bylo toto uskutečnitelné, musel Samsung upustit od dosavadního „plackovitého“ designu baterií. Rozhodně si ale není na co stěžovat, provedení na způsob stébla slámy má nepochybně něco do sebe, podle dostupných informací pak technologický gigant plánuje začít využívat nové baterie především na nositelných zařízeních, a to dokonce už do tří let. Jakou kapacitou se budou přelomové baterie chlubit a zda-li se díky tomu nějak radikálně změní design budoucích smartphonů zatím nevíme, no svou vlastní představu si můžete udělat za pomoci fotografií z výstavy, ty jsou k vidění hned pod textem.

// < ![CDATA[ // < ![CDATA[ // < ![CDATA[ // < ![CDATA[ // < ![CDATA[ // < ![CDATA[ // < ![CDATA[ //Samsung

Samsung

// < ![CDATA[ // < ![CDATA[ // < ![CDATA[ // < ![CDATA[ // < ![CDATA[ // < ![CDATA[ // < ![CDATA[ //*Zdroj: Tizen Indonesia

Související články

Dnes nejčtenější

.