Zavřít reklamu

Galaxy Grand PrimeJe to sotva 14 dní, co se na webových stránkách vietnamského obchodu objevily uniklé fotografie připravovaného Galaxy Grand Prime a už dnes můžeme říci, že je nové zařízení oficiální. Samsung ho totiž právě představil, no české a slovenské zájemce o tento 5″ smartphone bohužel musíme zklamat, jihokorejský gigant ho totiž zatím oznámil pouze pro indický trh, což ovšem není nijak překvapující, neboť se již dříve spekulovalo o tom, že se Galaxy Grand Prime, původně známý i jako Galaxy Fortuna, celosvětového vydání nedočká.

Přestože se spolu se svým procesorem Snapdragon 400 a 1 GB RAM nebude jednat o žádné high-end zařízení, má Galaxy Grand Prime v porovnání s ostatními smartphony od Samsungu jednu unikátní vlastnost. Jedná se o přední fotoaparát, který by měl přijít s rozlišením 5 MPx, tedy s rozlišením, se kterým dosud žádný jiný přední fotoaparát od Samsungu nepřišel. Ten by měl být podle Samsungu spolu doslova ideální pro focení tzv. „groupfie“, tedy skupinových selfie, jejichž obliba po letošním předávání cen Oscar značně stoupla.

Vedle 5MPx předního fotoaparátu by pak měl Galaxy Grand Prime přijít s 5″ qHD (540×960) displayem, zmíněným čtyřjádrovým procesorem Snapdragon 400 s taktem 1.2 GHz, 1 GB RAM, 8GB interním úložištěm, dualSIM slotem, baterií s kapacitou 2600 mAh a operačním systémem Android 4.4 KitKat s nejnovější nadstavbou TouchWiz UX, přičemž na indický trh by se měl v bílé a šedé barevné variantě dostat už během října/októbra za cenu kolem 250 dolarů (cca 5000 Kč, přes 200 Euro).

//
Galaxy Grand Prime

//

*Zdroj: AndroidOS.in

Dnes nejčtenější

.