Zavřít reklamu

Smart ProXpress M4580 seriesAko sa tak blížime k inteligentnej domácnosti, respektíve Internet of Things, začíname sa stretávať s prvými inteligentnými tlačiarňami. Na čele tejto revolúcie je opäť Samsung, ktorý na veľtrhu IFA 2014 oznámil tlačiarne Samsung Smart MultiXpress, historicky prvé s operačným systémom Android. Možno si poviete, že načo je človeku operačný systém na tlačiarni, no v skutočnosti sa má vec tak, že ide o tlačiarne určené do podnikateľského prostredia, kde je tento systém nainštalovaný na tablete a podnik tak môže okamžite tlačiť dokumenty bez toho, aby musel vyslať na diaľku signál z počítača, smartfónu alebo tabletu.

Dokopy takáto tlačiareň ponúka 5 hlavných výhod:

  • Na úvod je to 10,1-palcový dotykový displej z tabletu, ktorý ponúka špecifické rozhranie pre potreby tlačiarne. Jedná sa o rozhranie Samsung SMART UX Center, ktoré vychádza z tradičného užívateľského rozhrania TouchWiz, ktoré poznáme z tabletov Samsung Galaxy Tab.
  • Prítomnosť Androidu potom prináša výhodu v podobe aplikácií. Tlačiarne Samsung Smart MultiXpress prichádzajú so samostatnými aplikáciami pre adresár, nastavenia, kopírovanie, skenovanie a posielanie textov, prijaté dokumenty, stav tlače, počítadlo a nakoniec pomocník.
  • Prístup k internetu je možné pokladať za obrovské plus, nakoľko užívatelia môžu tlačiť obsah z webu, ku ktorému patria aj napríklad e-maily.
  • Pokročilý operačný systém potom ponúka možnosť upravovať tlačiareň a rozhranie tlačiarne tak, ako to biznis považuje za najvhodnejšie. Tieto nastavenia sa nachádzajú v sekcii My Page.
  • Multifunkčná tlačiareň potom vďaka dvojjadrovému procesoru s frekvenciou 1 GHz dokáže vytlačiť 53 stránok za minútu a model Smart MultiXpress M5370 podporuje Dual-Scan ADF technológiu, ktorá umožní oskenovať 80 obojstranných strán za minútu.

Viac informácií o produktovej línii Samsung Smart MultiXpress nájdete priamo v tomto odkaze.

Smart MultiXpress MFPs Line-up

// Smart MultiXpress M5370 series

//

*Zdroj: Samsung Tomorrow

Dnes nejčtenější

.