Zavřít reklamu

Samsung NX1Samsung dnes predstavil revolučný fotoaparát NX1, ktorý kombinuje nádherný dizajn, najnovšie technológie a Samsung inovácie ktoré spolu dosiahli rýchlu kompaktnú kameru. Samsung NX1 prináša vynikajúcu kvalitu fotografií a bezkonkurenčnú použiteľnosť, stanovuje nový štandard pre fotografov a poskytuje skutočnú alternatívu ku profesionálnym DSLR kamerám.

Fotoaparát obsahuje 15FPS pokračujúce AF fotenie ktoré je najlepšie v svojej kategórií. Taktiež tu môžeme nájsť unikátny Auto Focus Sysem III s 205 bodmi Phase Detection Auto-fokusu a úžasný 28MPx APS-C BSI CMOS senzor s vynikajúcou kvalitou obrazu ktorý všestranným výkonom a presnosťou je výzvou aj tým najviac profesionálnym fotoaparátom. Tento senzor má aj inovatívnu technológiu menom BSI (Back Side Ilumination). Táto technológia zabezpečuje väčšej priepustnosti svetla na každý pixel a tým pomáha redukovať šum ešte lepšie. Kvôli tejto technológií sa fotoaparát kľudne zastavil na hranici ISO 25 600. Pravdaže sa ISO dá aj rozšíriť až na hranicu 51 200, avšak tu už treba počítať zo šumom. Takúto hodnotu sa ešte žiadnemu fotoaparátu nepodarilo odfotiť bez výrazného šumu.

Samsung NX1

NX1 poháňa výkonný DRIMe V obrazový procesor ktorý sa chváli vynikajúcou reprodukciou farieb a redukciou šumu. Tento procesor obsahuje výkonné jadrá ktoré zabezpečujú vysokorýchlostné zobrazovanie a podporu pre natáčanie 4K UHD videa. Čo však ešte ponúka? Vďaka presnej predikcií, dokáže tento fotoaparát v móde SAS (Samsung Auto Shot) zdetekovať rýchly pohyb a vypočítať správnu chvíľu pre odfotenie. Tým sa odstráni oneskorenie spôsobené uzávierkou.

Vďaka už spomínanému systému AF verzie III, môže tento fotoaparát sledovať predmety skoro hocikde, bez ohľadu na pozíciu. Dokonca aj rýchlosť zaostrenia je priam dych berúca. Jedná sa 0.055 sekundy!  

Telo je vyrobené z vysoko odolnej hliníkovej zliatiny ktorá je štandard pre profesionálne fotoaparáty. Taktiež odolnosť voči prachu a obliatí vodou je klasika a preto sa netreba ani diviť. Keďže však tento fotoaparát nie je SLR, hľadáčik je elektronický. To však nie je zlé. Hľadáčik obsahuje 2.36 miliónov bodiek a oneskorenie je 0.005 sekundy a preto človek nedokáže rozoznať elektronický od klasického.

Samsung NX1

// < ![CDATA[ // Ďalšia z vecí ktoré stoja za spomenutie je displej. Jedná sa o 3“ FVGA Super Amoled displej ktorý je otočný o 90° . Taktiež tu môžete nájsť Wi-Fi ktoré zabezpečí prenos fotiek a videa zariadený pomerne rýchlo. Čo je však novinkou je Bluetooth. NX1 je prvou CSC kamerou ktorá má Bluetooth. To znamená že môžete byť vždy pripojený ku tabletu alebo mobilu a prenášať fotografie a videá. Ku telu fotoaparátu dostanete objektív 50-150mm 2.8 S ED OIS. K ďalším parametrom objektívu patrí 35mm ekvivalent 77-231mm rozsah ohniskových vzdialeností a optická stabilizácia.

// < ![CDATA[ //Samsung NX1

Dnes nejčtenější

.