Zavřít reklamu

OneDrive_iconaOkolo služby Microsoft OneDrive môžeme v poslednom období počuť len samé dobré správy, ktoré môžu presvedčiť užívateľov, že práve OneDrive je ten správny cloud. Už cez letné prázdniny Microsoft zvýšil veľkosť úložiska pre užívateľov Office 365 z 25 GB na ohromujúci 1 TB, ktorý sa tak stal cenovo naozaj výhodným. Teraz prichádza ďalšia novinka a to tá, že Microsoft zvýšil maximálnu veľkosť nahrávaného súboru z 2 GB na 10 GB.

Túto zmenu môžu prijať s otvorenou náručou obzvlášť majitelia Xbox One, keďže Microsoft v posledných dňoch vydal aktualizáciu, ktorá prináša podporu pre MKV súbory a teda pre filmy v HD alebo Full HD kvalite. Spoločnosť tak zrejme počíta s tým, že si ľudia zakúpia po boku Xbox One aj balíček Office 365, ktorý dá užívateľom nielen prístup k najnovšej verzii Office pre PC, Mac a tablety iPad, ale tiež im dá spomínané 1 TB úložisko. V praxi tak Microsoft vyriešil streamovanie stiahnutých filmov po svojom, aj keď je tu stále treba počítať s tým, že filmy treba na cloud nahrať – a teda nahrávanie Full HD filmov s veľkosťou 10 GB môže byť záležitosťou na celú noc.

Okrem vyššie uvádzaných zmien sa tiež môžu užívatelia na Windows a na Macu tešiť na to, že dôjde k navýšeniu počtu súčasne sťahovaných alebo nahrávaných súborov. Nakoniec by mali používatelia očakávať novú funkciu, ktorá umožní okamžite nahrať súbory do OneDrive. K tomu dôjde podobne ako to je dnes možné u Dropboxu, čiže stačí kliknúť na akýkoľvek súbor, ktorý má užívateľ uložený na svojom počítači, pravým tlačítkom myši a v ponuke, ktorá sa objavila, stačí kliknúť na tlačítko „Zdieľať OneDrive odkaz“. Toto tlačítko automaticky nahrá súbor na OneDrive a zároveň vygeneruje užívateľovi odkaz na stiahnutie súboru, ktoré môže potom už sám zdieľať.

var sklikData = { elm: „sklikReklama_47925“, zoneId: 47925, w: 600, h: 190 };

OneDrive

var sklikData = { elm: „sklikReklama_47926“, zoneId: 47926, w: 600, h: 190 };

*Zdroj: OneDrive

Dnes nejčtenější

.