Zavřít reklamu

Samsung Galaxy Mega 2Zdá sa síce, že Samsung Galaxy Mega 2 ešte ani nebol predstavený, no opak je pravdou a v skutočnosti sa už telefón začal predávať minulý týždeň v Ázii. Malajské médiá toho pochopiteľne využili a zakúpili si jeden z prvých exemplárov Galaxy Mega 2 na trhu, aby ho zrecenzovali a zistili, aké toto zariadenie je. Je celkom pochopiteľné, že sa Samsung v prípade Galaxy Mega sústredí primárne na zahájenie predaja v Ázii, keďže práve tam je najväčší dopyt po takýchto veľkých zariadeniach, ktoré sú schopné skombinovať tablet aj telefón za priaznivú cenu – aj keď na úkor hardvéru, povedzme si.

Galaxy Mega 2 totiž napriek vysokej uhlopriečke 6″ v skutočnosti ponúka len HD rozlíšenie, zatiaľ čo o trochu menší Galaxy Note 4 ponúkne Quad HD displej pri uhlopriečke 5,7″. Je ale treba zdôrazniť, že Mega nie je žiadnou vlajkovou loďou a z hľadiska hardvéru ide o zariadenie, ktoré ponúka hardvér na úrovni Galaxy S5 mini. Podľa slov redakcie DroidSans.com však napriek rozlíšeniu nie je vidieť jednotlivé pixely, pričom hustota pixelov je na úrovni 245 ppi. Používanie jednou rukou je podľa redakcie celkom náročné, čo je ale pri 6-palcovej obrazovke celkom pochopiteľné.

Samsung Galaxy Mega 2

Telefón sa tak musí používať bezprostredne s pomocou dvoch rúk. Na zadnej strane telefónu sa tentoraz nachádza koženka známa ešte z Galaxy Note 3 a to aj napriek tomu, že telefón patrí do „rodiny“ Galaxy S5. Za zmienku ale stojí, že „šitie“ sa teraz nachádza len na ľavom a pravom boku zariadenia a nie po celom okraji zadného krytu. Čo ale možno zaskočí, je to, že sa v telefóne nachádza batéria s kapacitou 2 800 mAh a to aj napriek väčším rozmerom v porovnaní s Galaxy S5, ktorý má rovnakú batériu. Kvôli slabšiemu hardvéru by však mohlo dôjsť k tomu, že telefón ponúkne ešte lepšiu výdrž, než Galaxy S5, ktorý už aj tak pri bežnom používaní vydržal 2 dni.

Samsung Galaxy Mega 2

Samsung Galaxy Mega 2

//

//

*Zdroj: droidsans.com

Související články

Dnes nejčtenější

.