Zavřít reklamu

Galaxy Tab 4 NookSpolečnost Barnes & Noble po několika neúspěšných pokusech o výrobu vlastního tabletu oslovila Samsung, zda-li by jim s vývojem nového zařízení určeného výhradně pro vášnivé čtenáře trochu nepomohl. I tak by se dal popsat začátek příběhu nejnovějšího tabletu z dílny právě firem Samsung a Barnes & Noble, jež nese označení Samsung Galaxy Tab 4 Nook. Nové sedmipalcové zařízení je, jak už bylo zmíněno, určeno především pro čtenáře knih, neboť nabízí kombinaci funkcí klasického tabletu a čtečky spolu se specialitami v podobě exkluzivních aplikací od Barnes & Noble.

Vzhledem k tomu, že je tablet určen primárně pro čtení knih a časopisů, se Samsung rozhodl do něj neinstalovat nějaký super výkonný hardware, a tak je možné Samsung Galaxy Tab 4 Nook klasifikovat jako low-end zařízení, podle známých specifikací totiž disponuje 7″ displayem s rozlišením 1280×800 a hustotou pixelů 216ppi a čtyřjádrovým procesorem s frekvencí 1.2 GHz.

Většinu potenciálních zájemců však rozhodně více než specifikace zajímá cena, ta byla společnostmi vyčíslena na přesně 179 dolarů, což je v přepočtu asi 3600 Kč nebo 129 Euro, přesná cena pro ČR/SR se ale ve finále může a pravděpodobně i bude lišit. Galaxy Tab 3 Nook je tak o 40 dolarů dražší v porovnání s jeho konkurentem Kindle Fire HD od Amazonu, no na rozdíl od něj disponuje produkt od Samsungu a Barnes & Noble operačním systémem Android a tedy i obchodem Google Play, který je možné plně využívat. Amazon Kindle Fire HD oproti tomu disponuje pouze obchodem Amazon Appstore s mnohonásobně menším výběrem. Všichni majitelé Samsung Galaxy Tab 4, jež by se měl do obchodů dostat snad každým týdnem, potom od Barnes & Noble dostanou zdarma čtení do svého nového zařízení v hodnotě 200 dollarů (4 000 Kč, asi 143 Euro).

Galaxy Tab 4 Nook

var sklikData = { elm: „sklikReklama_47926“, zoneId: 47926, w: 600, h: 190 };

Galaxy Tab 4 Nook

Galaxy Tab 4 Nook

Galaxy Tab 4 Nook

Galaxy Tab 4

 

 

Dnes nejčtenější

.