Zavřít reklamu

American Patriot EagleAmerická vláda rozhodne nie je tá, ktorú by ste si chceli proti sebe poštvať. Americkej divízii Samsungu sa to ale nejakým spôsobom podarilo a americká vláda ju obvinila za to, že ju Samsung oklamal. Podľa vyhlásenia americkej vlády mala americká odnož spoločnosti oklamať americkú vládu vtedy, keď jej oznámila, že zariadenia, ktoré Samsung predal americkej vláde, boli vyrobené v krajine, s ktorou USA v minulosti uzavrela dohodu o fair-trade.

Problém je však v tom, že zariadenia, ktoré Samsung predal americkej vláde, boli vyrobené v Číne, teda v krajine, s ktorou USA túto dohodu nikdy neuzavrela. Samsung tak zároveň porušil dohodu a namiesto toho, aby vláde poskytol zariadenia vyrobené v Južnej Kórei či Mexiku, jej poskytol iné zariadenia. Možno si vravíte, že však americká vláda využíva napríklad iPhone a ten je vyrábaný tiež v Číne, tak potom v čom je problém?!

Samsung sa už v samotnej dohode zaviazal, že vláde predá zariadenia, ktoré spĺňajú fair-trade dohodu – to ale nedodržal a v skutočnosti povedal distribútorom, ktorí poskytli zariadenia vládnemu sektoru, že zariadenia boli vyrobené vrámci fair-trade dohody. Samsung preto v týchto dňoch bude musieť zaplatiť 2,3 milióna amerických dolárov odškodné, z ktorého časť získa aj bývalý pracovník Samsungu Robbert Simmons. Práve on totiž zverejnil interné informácie týkajúce sa podvodu.

American Patriot Eagle

var sklikData = { elm: „sklikReklama_47925“, zoneId: 47925, w: 600, h: 190 };

var sklikData = { elm: „sklikReklama_47926“, zoneId: 47926, w: 600, h: 190 };

*Zdroj: Washington Post

 

 

Témata: , , ,

Související články

Dnes nejčtenější

.