Zavřít reklamu

Samsung Galaxy F AlphaPrakticky nič, čo súviselo so Samsung Galaxy Alpha, sa nepodarilo udržať v utajení. Telefón ešte nebol ani predstavený, no už v posledných dňoch sme sa mohli stretnúť s fotografiami, ktoré nám odhalili hliníkový telefón v celej svojej kráse a to aj v čiernej aj bielej farbe. Čerešničkou na torte je, že Samsung už cez víkend organizoval v Rusku akciu, na ktorej si mohli vyvolení šťastlivci otestovať telefón ešte pred jeho predstavením s tým, že telefón by mal vyjsť až v polovici septembra/září, čiže v rovnakom období ako Samsung Galaxy Note 4 a iPhone 6.

Teraz sme však už našli propagačné materiály, respektíve plagát, ktorý odhaľuje finálne hardvérové špecifikácie produktu a poukazuje na to, že prakticky všetko, čo sme mohli vidieť u benchmarkov a čítali v špekuláciách, je pravdivé. Samsung Galaxy Alpha ponúka procesor Exynos 5433, ktorý disponuje štvorjadrovým čipom s taktom 1.8 GHz a štvorjadrovým čipom s taktom 1.3 GHz. Okrem toho je v telefóne prítomných 2 GB RAM a tiež bude po ruke 32 GB úložisko, ktoré ale nebude možné ďalej rozšíriť microSD kartou. K dispozícii však bude aj 64 GB verzia.

Telefón potom obsahuje batériu s kapacitou 1 860 mAh, čo je batéria, ktorá sa zmestila do telefónu, ktorý je prekvapivo tenší, než konkurenčný iPhone 5s a dokonca je najtenším telefónom od Samsungu v súčasnosti. Telefón ďalej ponúka snímač odtlačkov prstov, snímač krvného tepu a otvor pre nano-SIM karty. Na zadnej strane nájdeme 12-megapixelový fotoaparát, kým na prednej to je 2.1-megapixelový fotoaparát. Cena telefónu je v Brazílii stanovená na 2 399 R$, čo znamená v prepočte 790€. Je ale treba brať do úvahy aj skutočnosť, že množstvo elektronických produktov je v krajine drahších, než inde vo svete, a napríklad herné konzoly tu sú až dvakrát také drahé.

Samsung Galaxy Alpha poster

*Zdroj: tecmundo.com.br

Dnes nejčtenější

.