Zavřít reklamu

samsung_display_4KAko už stihol Samsung oznámiť behom oznámenia finančných výsledkov za 2. štvrťok 2014, tentoraz došlo o poklesu čistého zisku o 19,6% oproti predošlému roku, vďaka čomu tento štvrťrok spoločnosť zarobila 6,1 miliardy amerických dolárov, kým minulý rok to bolo 7,5 miliardy dolárov. Súčasne  tým došlo k poklesu tržieb o 8,9%, vďaka čomu mala spoločnosť celkové tržby vo výške takmer 50,8 miliardy amerických dolárov. Jedná sa o prvý pokles čistého zisku od tretieho štvrťroku 2011.

Samsung oznámil, že sa prepočítal so svojimi očakávaniami, čo viedlo k veľkému prebytku produktov na skladoch. Samsung ako problém pociťuje silnú konkurenciu nielen v USA, kde mu konkuruje predovšetkým Apple, ale hlavne v Číne, kde začínajú ľudia uprednostňovať mobily domácej výroby, ktoré veľakrát ponúkajú špičkový hardvér za prehnane nízku cenu. Práve tomu by sa chcel Samsung postaviť a podľa slov Kima Hyun-Joona plánuje v krajine začať predávať menej modelov, ktoré ale ponúknu niektoré funkcie z high-end telefónov, no cenovo budú konkurovať čínskemu low-endu a mid-endu (t.j. približne 200 dolárov). Kľúčovú rolu by pritom mali zohrávať veľké obrazovky, ktoré v Číne slávia úspech.

Samsung sa zároveň rozhodne efektívne šetriť na produkcii high-end telefónov a to tak, že bude šetriť na R&D, alebo inak na výskume a vývoji, a šetriť mu pomôže aj lepší výrobný manažment. Samsung nakoniec oznámil ďalšie menej potešujúce správy ohľadom finančných výsledkov. Prevádzkový zisk Samsungu za tento štvrťrok klesol o 24,6% oproti minulému roku na 7 miliárd dolárov. Rovnako došlo k poklesu hrubej marže zo 17,7% na 15,5%. Hrubá marža je tak najnižšou od štvrtého štvrťroku 2011.

Samsung

*Zdroj: Wall Street Journal

Dnes nejčtenější

.