Zavřít reklamu

samsung-galaxy-glass-patent-7Okuliare s virtuálnou realitou od Samsungu sú realitou a zdá sa, že Samsung ich hodlá predstaviť po boku Galaxy Note 4 na veľtrhu IFA 2014. Okuliare už získali oficiálne pomenovanie Samsung Gear VR, čo potvrdila aj aplikácia, ktorú Samsung pripravuje. Raná beta verzia aplikácie sa už stihla dostať do rúk redakcii SamMobile a práve tam sa podarilo odhaliť množstvo noviniek, ktoré odhaľujú možný dizajn produktu a množstvo funkcií, ktorými bude produkt disponovať.

Virtuálna realita od Samsungu ponúkne na úvod hneď tri aplikácie – VR Panorama, VR Cinema a HMT Manager, oficiálne známy ako Gear VR Manager. Kvôli tomu, že produkt má dnes k dispozícii iba Samsung, reálne využitie si našla len aplikácia Manager. Tá umožní prepojiť prístroj s mobilným telefónom a umožňuje sťahovať dodatočné aplikácie zo Samsung Apps, ktoré boli navrhnuté pre okuliare. Dnes v ňom ale pochopiteľne nenájdete žiadne aplikácie, keďže okuliare ešte nevyšli. V nastaveniach sa už teraz nachádzajú tri dôležité funkcie, konkrétne VR Lock, ktorý umožní nastaviť bezpečnostný zámok pro používaní okuliarov, Upozornenia, ktoré upozorňujú užívateľa každú hodinu na to, že sú vo virtuálnej realite a nakoniec Undock Alert, čo upozorní užívateľa na odpojenie telefónu z okuliarov a zobrazí návod na opätovné pripojenie. Zrejme najväčším prekvapením v prípade Samsung Gear VR je, že okuliare slúžia ako modul, do ktorého si ľudia pripoja svoj smartfón s pomocou rozhrania USB 3.0.

Samsung gear vrSamsung gear vr

Aplikácia ako taká ďalej o okuliaroch odhalila, že na pravej strane okuliarov sa bude nachádzať touchpad a tlačítko Späť, ktoré bude slúžiť na návrat na predošlú obrazovku a na prepnutie sa do „reálneho sveta“ pri dlhšom podržaní. V takom prípade sa totiž virtuálna realita dočasne vypne a na obrazovke sa zapne fotoaparát, vďaka čomu bude človek vidieť to, čo je pred ním. K ovládaniu obrazovky sa bude využívať hlas a touchpad, keďže po pripojení smartfónu do okuliarov nebude možné displej nijak ovládať. Navyše, podpora touchpadu a myší je zabudovaná priamo v Androide a tak bude o alternatívne ovládanie postarané, aj keď to asi bude na začiatok vyžadovať trochu cviku. Rovnako bude možné využívať hlasové ovládanie S Voice, ktoré bude aktívne okamžite po pripojení a bude počúvať na slová „Hi Galaxy!“.

Samsung gear vrSamsung gear vr

Prístroj ako taký je vyrábaný v spolupráci medzi Samsungom a Oculus VR, vďaka čomu sa nedá vravieť o tom, že by sa jednalo o konkurenciu pre Oculus Rift, ale jednoducho o doplnok k telefónom od Samsungu, špecificky potom ku Galaxy Note 4. Samsung pochopiteľne vypustí vývojárske SDK, s pomocou ktorého budú môcť vývojári vyvíjať vlastné aplikácie pre Gear VR. Tie budú dostupné v Samsung Apps, kde bude mať novinka vlastnú sekcii s aplikáciami, či bude táto sekcia prístupná aj cez VR alebo len cez Manager na telefóne, uvidíme o necelé dva mesiace.

Samsung gear vrSamsung gear vr

*Zdroj: SamMobile

Dnes nejčtenější

.