SanDisk A1

Windows OneCore: Microsoft zjednotí všetky systémy do jedného!

windows-8-1-update1Zdá sa, že Microsoft už zvolil názov pre budúcu verziu operačného systému Windows. Názov systému vyplýva z novej stratégie spoločnosti, ktorá sa snaží všetko zjednotiť a aj preto sa nová generácia Windows bude volať ako Windows OneCore. OneCore je tak ďalším zjednoteným produktom, ktorý má byť podľa slov CEO Satyu Nadellu dostupný na všetkých platformách, pričom vo svojej podstate sa bude jednať o jediný produkt s jedným jadrom, ktorý bude jednoducho prispôsobený pre rôzne typy a veľkosti obrazoviek.

“Ďalšiu verziu operačného systému Windows plánujeme zjednotiť z troch operačných systémov tak, že bude k dispozícii jeden zlúčený operačný systém pre rôzne veľkosti obrazoviek. Zjednotíme naše obchody a vývojárske platformy tak, aby sme mohli priniesť ešte súdržnejšiu užívateľskú skúsenosť a väčšie príležitosti pre vývojárov,” oznámil CEO Satya Nadella. Zároveň doplnil, že ďalšie detaily o budúcej verzii operačného systému Windows by sme mali očakávať v budúcich mesiacoch. Na novom Windows podľa neho pracuje zjednotený vývojársky tím, ktorý vyvíja budúcu verziu systému pre telefóny, tablety, PC, embedded stroje a aj na Xbox. Samotný systém bude oznámený s vysokou pravdepodobnosťou v máji/květnu 2015, na kedy už Microsoft stihol oznámiť konferenciu “Unified Technology”.

Windows-8-1-update-1-screen-for-media-UPDATED_6E6977C2

*Zdroj: winbeta.org (#2); PhoneArena

Diskuze

    Ja osobne som rád, že Microsoft dáva užívateľom na výber, ale podľa môjho názoru by to ešte chcelo mať možnosť skryť tlačítko Štart, keďže som si už navykol na jeho absenciu vo Windows 8 a na jeho prítomnosť vo Win 8.1 si neviem tak ľahko zvyknúť

    Reagovat

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Zobrazit celou diskuzi
Přispět