Zavřít reklamu

New York WiFiMobilní telefony, smartphony, mobily… To jsou názvy pro zařízení, které má v současné době doma či v kapse skoro každý. A i proto se podle nedávného výzkumu velmi snížila obliba známých telefonních budek, jenž skoro zadarmo poskytují telefonní spojení na rohu snad každé ulice ve všech velkoměstech po světě. A ze zmiňovaného výzkumu si vzalo příklad New York City, tedy nejlidnatější městí USA, které asi ani není třeba více představovat.

Telefonní budky tam totiž budou postupně přetransformovámy na veřejné WiFi hotspoty, které budou sloužit všem obyvatelům i turistům zdarma. A kdo se na to vrhne? Úřad informačních technolgií v New Yorku se zatím dohodl s několika společnostmi, mezi které se řadí právě i Samsung, ale také Google či Cisco a na odpověď od dalších technologických gigantů stále čeká. Tato přeměna ovšem nemusí být nijak překvapující, už před nějakým časem bylo na zkoušku zavedeno 10 WiFi hotspotů, které nahradily 10 telefonních budek ve všech částech města krom Bronxu a Staten Islandu a tento experiment, jak bylo očekáváno, slavil úspěch.

New York City tak bude postupem času celé pokryto free WiFi připojením pod názvem NYC-PUBLIC-WIFI, přičemž nebude třeba se při procházení městem stále přepojovat na další a další hotspot, jelikož budou mezi sebou spolupracovat.

New York WiFi

*Zdroj: Bloomberg

Dnes nejčtenější

.