Zavřít reklamu

Praha, 23. července 2014 – Společnost Samsung Electronics Co., Ltd., světový lídr v oblasti digitálních médií a konvergence technologií, představuje nové ultratenké přenosné DVD mechaniky SE-218GN a SE-208GB. Díky svým rozměrům jsou vhodným doplňkem nejen k ultrabookům, ale například i k tabletům. Na českém trhu se objeví v září letošního roku.

,,Nejnovější optické DVD mechaniky SE-218GN a SE-208GB mají ​​inovovaný design a mobilní rozměry pro majitele ultrabooků i tabletů.“

Mechaniky vynikají kompaktními rozměry 148,6 x 14 x 146 mm (SE-218GN), respektive 148 x 14,4 x 143 mm (SE-208GB) a jsou tak ideální pro uživatele, kteří potřebují optická média pro snadný přístup k uloženým dokumentům, fotografiím a multimediálnímu obsahu. Nové externí mechaniky mají inovovaný design − tlačítko pro vysunutí je umístěné na horní části disku, takže je ovládání ještě pohodlnější než v případě tlačítka na předním panelu.

Technologie Smart Power zajišťuje nízkoenergetický provoz mechaniky. Společně s možností připojení pomocí jediného USB portu zajišťuje, že budou mít spotřebitelé flexibilní řešení, které příliš nevytěžuje baterii ultrabooku. Technologie Smart Power navíc umožňuje, aby obě mechaniky fungovaly jako přenosný pevný disk pro tablety s dostupným USB připojením. V kombinaci s inovativní AV konektivitou společnosti Samsung si mohou nyní i majitelé tabletů užívat uložený multimediální obsah.

Kromě toho jsou mechaniky vybavené inteligentní technologií Smart Archiv pro bezpečné uložení citlivých osobních údajů. Na rozdíl od běžných řešení, poskytuje tato funkce kvalitu záznamu, která je optimalizována pro DVD používaná pro uložení obsahu na delší dobu. Technologie koresponduje se standardním formátováním DVD, které je kompatibilní s úložnými disky (ISO10995 normy) a disky určenými pro tento druh záznamu.

Nové optické diskové mechaniky SE-218GN a SE-208GB značky Samsung jsou navržené tak, aby byly kompatibilní se všemi hlavními operačními systémy, včetně nových Windows 8 a nejnovějšími verzemi Mac OS. Jsou schopné číst a zapisovat soubory různými rychlostmi pro různé typy nosičů dat díky technologii Buffer Under Run. Tato technologie také zabraňuje chybám, které mohou být způsobeny při zapisování vyšší rychlostí, než je rychlost přenosu dat. Zároveň umožňuje PC multi-tasking.

Disková mechanika SE-218GN poskytuje osobní SNS (Social network service) úložný software s názvem MyStory. Uživatelé tak mohou stahovat fotografie ze svých SNS účtů a vytvářet si vlastní elektronická fotoalba. MyStory aktuálně podporuje Facebook, Instagram a Google+. V nadcházejících verzích bude podpora SNS rozšířená o další sítě.

Stejně jako ostatní produkty značky Samsung jsou diskové mechaniky SE-218GN a SE-208GB šetrné k životnímu prostředí. Jsou vyrobené bezolovnatou pájecí technologií, která omezuje používání škodlivých materiálů jako Pb, Cd, Cr +6, Hg, PBB a PBDE.

Na českém trhu budou nové externí optické mechaniky SE-218GN a SE-208GB dostupné v září letošního roku. Doporučená maloobchodní cena pro SE-218GN je 990 Kč vč. DPH a pro SE-208GB je 790 Kč vč. DPH.

Více informací naleznete na http://www.samsungodd.com.

Dnes nejčtenější

.