Samsung Galaxy Note 4 umí měřit sluneční radiaci

|
2
Kategorie:Ostatní
Diskuze 2 komentáře

Samsung Galaxy Note 4 UV senzorUž od doby vydání hodinek Samsung Gear 2 spolu s fitness náramkem Gear Fit je jasné, že se Samsung z určité části více a více zaměřuje na věci okolo zdraví, cvičení a všeho, co se toho i jen zdánlivě týká. A výjimkou zjevně nebude ani Samsung Galaxy Note 4, jež bude podle starších informací disponovat UV senzorem, no podle novějších údajů, které nám poskytl server SamMobile, bude tento přicházející phablet právě díky senzoru umět měřit sluneční radiaci.

Nový ultrafialový senzor bude zaznamenávat hodnoty slunečního záření a poté je uživateli sdělovat, což se může hodit například pro bezpečnost při opalování nebo pro některé profesionální účely. Pro nás, obyčejné uživatele, to ale většinou bude mít využití právě pouze při zmiňovaném opalování, neboť senzor nejenže dokáže měřit hodnoty záření, ale také vyhodnotit, zda je na základě získaných údajů naše kůže v nebezpečí a jestli nebude lepší nechat opalování na jindy.


*Zdroj: SamMobile

Diskuze

    Dajme tomu ze to bude mat…mozme predpokladat tym padom ze bude na strane kde je display a tu je otazka nestane sa nic s displayom ak sa budem dajme tomu opalovat 5 hodin a bude nanho piect cely cas slnko?

    Reagovat

    skôr si myslím že to bude fungovať “na žiadosť” užívateľa, ako je tomu u Gear 2, čiže len po zapnutí S Health alebo inej aplikácie. Ale je možné aj to, že senzor bude merať žiarenie na pozadí a bude užívateľom posielať notifikácie v prípade, že zrovna používajú telefón.

    Reagovat

Napsat komentář

Zobrazit více

Zobrazit celou diskuzi
Přispět