Zavřít reklamu

Jak udělat fotografii displaye většina z nás dobře ví, stačí zmáčknout kombinaci POWER button a HOME button (v některých případech se používá i tlačítko hlasitosti). Způsob, kterým se ale dá obrazovka natáčet, je mnohým z nás neznámý a to i přesto, že takovou vychytávku někdy potřebujeme použít, ať už na natáčení hry nebo tutoriálu. Důvod, proč tvůrci Androidu tuto funkci jednoduše nezakomponovali do systému, není známý, naštěstí jsou zde ale ostatní vývojáři, kteří nám s takovými problémy s radostí pomohou svými poznatky a speciálními aplikacemi.

V telefonech s verzí Androidu 4.4 a vyšší je nahrávání displaye jednoduchou záležitostí, podmínkou je však root. Po rootnutí smartphonu s verzí systému KitKat je už jen třeba stáhnout z obchodu Google Play aplikaci Rec. (Screen Recorder). S touto aplikací lze nahrávat až hodinu v kuse s 30 fps, problém je ovšem zvuk, neboť aplikace nahrává pouze zvuk přijímaný mikrofonem.

Odkaz na stažení: Google Play

Rec.Rec.

Pokud se ale rootu bráníte nebo máte nižší verzi Androidu (avšak nikoli nižší než 2.3, to je minimum), je zde ještě alternativní možnost. Za tu je ale třeba si trochu připlatit, naštěstí ale nijak moc, 60 Kč (něco málo přes 2 Eura) za aplikaci Recordable on Android vám zaručí jednoduché natáčení toho, co se zrovna na displayi děje, avšak opět bez zvuku.

Odkaz na zakoupení: Google Play

Recordable on Android

A v případě, že nechcete používat ani aplikace třetích stran, je zde ještě jedna cesta pro fajnšmejkry, kteří se nebojí si trochu připlatit. „Jediné“, co budete potřebovat, je smartphone s libovolnou verzí Androidu, PC/notebook, HDMI recorder (např. kartu Intensity Pro PCI Express od Blackmagic) za zhruba 200 dolarů (4000 Kč, 145 Euro) a HDMI port ve vašem zařízení. Poté už stačí pouze nainstalovat kartu do PC/notebooku, propojit zařízení, zapnout přibalený software a nahrávat videa ve vysoké kvalitě.

 

*Zdroj: PhoneArena

Dnes nejčtenější

.