Zavřít reklamu

Samsung Gear VRŽe Samsung připravuje headset zobrazující virtuální realitu jsme se dozvěděli teprve nedávno, no až ode dneška o něm vlastně něco víme. Dosud bylo totiž o Samsung Gear VR pouze známo, že na něm jihokorejský gigant spolupracuje s výrobcem staršího headsetu Oculus Rift, nově ovšem zdroje portálu SamMobile poskytly veřejnosti informace a dokonce i fotografie, díky kterým víme, jak bude tato novinka vypadat a fungovat.

Už dříve existovaly spekulace o tom, že Samsung představí Gear VR po boku Galaxy Note 4 na berlínském veletrhu IFA 2014 a nové informace zářijové oznámení jen potvrzují, stejně tak potvrzují i oficiální název, o něm jsme ale už věděli delší dobu. Dále jsme se dozvěděli i něco o tom, jak takový headset zobrazující virtuální realitu vlastně bude fungovat. Všechno to bude z určité části založené na propojení s některým ze zařízení s podtitulkem Galaxy a efekt virtuální reality bude mít na svědomí snímač pohybů hlavou. Co se ale různých senzorů týče, těmi Samsung Gear VR neoplývá, neboť využívá právě senzorů podporovaných zařízení, s nimiž je propojen.

Samsung Gear VR je designovaný tak, aby jeho výrobní cena byla co nejmenší a mohli si ho dovolit i lidé s nižšími přijmy, konkrétní čísla ale známa bohužel nejsou. A čím konkrétně disponuje? Vedle měkkých vycpávek na vnitřní straně zařízení, jenž by měly zajistit komfort a pohodlí uživatele při používání, se na headsetu nachází i tlačítko „see-through“, které po zmáčknutí vypne obraz a umožní pohled přes obrazovku, nebude tak nutné headset stále sundavat a nasazovat. Dále je na pravé straně zabudovaný touchpad, s jehož pomocí lze ovládat propojený smartphone. Hardware je dle zdroje vyvíjený přímo Samsungem, softwarová stránka ale částečně náleží i tvůrcům Oculus Rift. Samsung časem ve svém obchodu Samsung Apps vyhradí speciální sekci přímo pro headset zobrazující virtuální realitu, kde se budou nacházet aplikace jako Theatre, 360 Player či Gallery. Jejich seznam by se měl spolu s vydáním nového SDK postupně rozšiřovat.

Samsung Gear VR

Samsung Gear VR

*Zdroj: SamMobile

Dnes nejčtenější

.