Zavřít reklamu

Samsung Gear Live BlackPokiaľ si u zariadení od Samsungu pravidelne prehliadate technické parametre, potom už zrejme viete, že hodinky Samsung Gear Live obsahujú jednojadrový procesor s taktom 1,2 GHz a 512 MB RAM. Jedná sa v konečnom dôsledku o hardvér, ktorý by mal hodinkám bohate vystačiť a je zrejmé, že ani budúce generácie inteligentných hodiniek nebudú vyžadovať výrazný posun vpred, aby spĺňali svoj účel. Čo však prekvapí, je fakt, že inteligentné hodinky Samsung Gear Live obsahujú procesor Snapdragon 400.

Presne tak – vo vnútri inteligentných hodiniek sa v skutočnosti ukrýva ten istý štvorjadrový čip, ktorý bol použitý u mnohých smartfónov strednej triedy vrátane nového Samsung Galaxy S5 mini či pripravovaného Samsung Galaxy Mega 2. Pretože však hodinky musia fungovať na jedno nabitie dlhšie než telefón, procesor bol upravený tak, že v ňom je v skutočnosti aktívne len 1 jadro a zvyšné sú vypnuté a teda nefunkčné. Na tento fakt poukázali benchmark testy vykonané na hardvéri, v ktorých sa objavil multi-core test procesoru s rovnakým výsledkom ako single-core test.

Rovnaký procesor sa nachádza aj v hodinkách LG G Watch, čo môže potvrdzovať domnienku, že o použití tohto procesoru rozhodol samotný Google ako o použití „referenčného“ hardvéru pre inteligentné hodinky s Android Wear. Podľa niektorých je však možné aj to, že výrobcovia využívajú procesor Snapdragon 400 preto, lebo je pre nich veľmi jednoduché zabudovať ho do hardvéru hodiniek a iných zariadení, ktoré by mali využívať procesor postavený na architektúre ARM. Nakoniec je možné aj to, že sa rovnaký procesor objaví aj v jednoduchších set-top boxoch využívajúcich systém Android TV, ktorý spoločnosť predstavila minulý týždeň na Google I/O 2014.

Samsung Gear Live Black

*Zdroj: AnandTech

Související články

Dnes nejčtenější

.