Zavřít reklamu

samsung galaxy mega 2Po boku štyroch nových telefónov, ktoré dnes boli oficiálne predstavené, sa nám do rúk dostávajú informácie o piatom telefóne, ktorý ešte nebol predstavený. Samsung Galaxy Mega 2 by mal byť ďalším prírastkom do rodiny produktov zo série Galaxy S5, známej aj ako „K“. Produkty spadajúce do tejto série sú totiž postavené na základe tohtoročnej vlajkovej lode a predstavujú skôr deriváty, ktoré ponúkajú upravený dizajn a najmä iné vlastnosti, ku ktorým patrí napríklad vodotesnosť a snímač odtlačkov prstov u Galaxy S5 mini.

Samsung Galaxy Mega 2 by mal podľa najnovšieho úniku opäť predstavovať lacnejšie riešenie na trhu phabletov, keďže ponúka obrovský displej, no zároveň neponúka tak výkonný hardvér aby sme ho mohli označiť za vlajkovú loď. Napriek tomu však môžu jeho užívatelia očakávať najnovšiu verziu Androidu, rozhranie TouchWiz Essence a možno niekoľko ďalších noviniek, ktoré nám ešte nie sú známe. Súdiac podľa informácií v tomto úniku by mal telefón obsahovať procesor Snapdragon 410, vďaka čomu sa bude jednať o jedno z prvých 64-bitových zariadení od Samsungu.

No napriek prítomnosti 64-bitového procesoru zariadenie ponúkne 2 GB RAM, čo môže pre niekoho byť sklamaním, na druhú stranu vďaka podpore 64-bitových inštrukcií môžeme očakávať zlepšenie výkonu zariadenia a určitú pripravenosť na budúcnosť, konkrétne na Android L, ktorý má byť plne optimalizovaný pre 64-bit. Ďalšou veľkou vecou u nového Galaxy Mega 2 má byť predný fotoaparát. Je vidieť, že Galaxy Mega 2 v tejto oblasti predstavuje dramatický pokrok a kým doterajšie špičkové modely Samsungu ponúkali 2-megapixelový predný fotoaparát, Galaxy Mega 2 ponúkne hneď 4,7-megapixelový predný fotoaparát. Čo všetko však môžeme očakávať od Samsung Galaxy Mega 2?

  • Displej: 5,9″
  • Rozlíšenie: 1280 × 720 (HD)
  • Procesor: štvorjadrový Qualcomm Snapdragon 410 s frekvenciou 1.2 GHz
  • RAM: 2 GB
  • Grafický čip: Adreno 306
  • Úložisko: 8 GB
  • Zadný fotoaparát: 12-megapixelový s podporou Full HD videa
  • Predný fotoaparát: 4,7-megapixelový s podporou Full HD videa

Samsung-Galaxy-Mega-7.0

*Zdroj: GFXbench

Související články

Dnes nejčtenější

.