Zavřít reklamu

Samsung Gear Live BlackSpoločnosť Samsung to tento rok s hodinkami skutočne rozbehla. Okrem toho, že vydala hodinky s vlastným operačným systémom, Google pred pár dňami odhalil ďalšiu novinku, ktorou sú hodinky Samsung Gear Live. Jedná sa v praxi o modifikovanú verziu Gear 2, ktorá bola zbavená fotoaparátu a domovského tlačítka a bola obohatená o operačný systém Android Wear. Hodinky sa začnú predávať už 4.-7. júla/července, no účastníci Google I/O ich dostali zadarmo na testovanie. Aké sú teda ich výhody a nevýhody?

Cenovo sú hodinky zasadené do podobnej kategórie ako hodinky LG G Watch. Sú o trochu lacnejšie a tak bola ich cena stanovená na 199 dolárov, čo je cena, za ktorú Samsung začal predávať napríklad náramok Gear Fit s ohnutým displejom. Spoločnosť však k tomu môže mať tri hlavné dôvody. Prvým dôvodom je, že hodinky neobsahujú fotoaparát, vďaka čomu sa čiastočne znížila ich cena. Druhý dôvod súvisí s operačným systémom. Narozdiel od Gear 2, hodinky Gear Live obsahujú operačný systém Android Wear a sú tak viac závislé na smartfóne, než Gear 2, u ktorých bolo možné značnú časť funkcií využívať aj bez pripojenia k telefónu. Android Wear však zabezpečuje kompatibilitu so širokou škálou zariadení a tak je možné ich pripojiť aj k iným smartfónom s Androidom, než len k tým od Samsungu.

Nakoniec je tu tretí faktor, ktorým je batéria. Samsung Gear Live obsahujú rovnakú batériu ako Gear 2, čiže vo vnútri nájdeme batériu s kapacitou 300 mAh. Pretože je ale systém nastavený tak, aby mali hodinky permanentne zapnutý displej, batéria sa vybije podstatne rýchlejšie. Kým v prípade Samsung Gear 2 stačí hodinky nabíjať každé tri dni, u Samsung Gear Live sa z nabíjania stane každodenná záležitosť. Hodinky totiž vydržia fungovať 24 hodín a potom je ich nutné opäť pripojiť na nabíjačku. V tomto ohľade má konkurencia značnú výhodu. LG G Watch, ktoré vychádzajú v rovnakom období ako Gear Live a stoja 229 dolárov, majú batériu s kapacitou 400 mAh, vďaka čomu vydržia o trochu dlhšie, než nové hodinky od Samsungu.

Samsung Gear Live Black

Dnes nejčtenější

.