Zavřít reklamu

Samsung Gear LiveV posledních dnech snad jedno z nejdiskutovanějších témat ohledně Samsungu, tedy inteligentní hodinky Samsung Gear Live, byly oficiálně představeny! Google tak učinil na vývojářské konferenci Google I/O, čímž potvrdil dřívější spekulace týkající se právě data oznámení. Hodinky na rozdíl od svých předchůdců nedisponují vlastním systémem od Samsungu – Tizenem, nýbrž je v nich předinstalovaný operační systém Android Wear vyvíjený právě společností Google.

Samotné hodinky se od starších Samsung Gear 2, tedy alespoň co se týče designu, příliš neliší. Vlastně je zřetelná pouze jedna, respektive dvě změny, a to konkrétně absence fotoaparátu a chybějící hardwarové tlačítko HOME. Na tyto dvě skutečnosti již dříve poukazovaly některé leaky a nepřítomnost fotoaparátu byla víceméně jasná již od prvních zpráv o tomto zařízení, neboť systém Android Wear funkcí fotoaparátu jednoduše nedisponuje.

Hardware, jež se ukrývá pod krytem Gear Live bohužel představen nebyl, no všechny spekulace ještě před konferencí naznačovaly, že se specifikace Gear Live a starších Gear 2 budou úplně shodovat a jediné rozdíly se tedy budou týkat jen fotoaparátu, tlačítka home a operačního systému, ve finále je tedy z nového zařízení jakási Google Play edice již dříve vydaných inteligetních hodinek. Inteligentní hodinky Samsung Gear Live budou již dnes večer k objednání v obchodě Google Play za zatím nespecifikovanou cenu.

Samsung Gear Live

Dnes nejčtenější

.