Zavřít reklamu

Samsung Galaxy Tab SVo svete moderných technológií vznikajú skutočne zaujímavé pracovné pozície. Jednou z nich je aj práca analytika, ktorý sleduje rozdiely v kvalite displejov u jednotlivých typov zariadení. Netreba sa však čomu diviť – práve tieto poznatky neskôr využívajú k propagácii svojich výrobkov výrobcovia, ktorí sa tak môžu pochváliť, že práve ich tablet či smartfón má ten najlepší displej na trhu.

A kto sa môže pochváliť najlepším displejom na trhu tabletov? Tentoraz to nie je nik iný, než Samsung. Spoločnosť predstavila Galaxy Tab S s AMOLED displejom a práve táto vlastnosť vystrelila Samsung dopredu. Pokročilosť technológie je u tabletu na takmer rovnakej úrovni ako u Galaxy S5, čiže u smartfónu, ktorý má momentálne tiež najlepší displej na trhu. U tabletu to síce nie je na tak vysokej úrovni ako u telefónu, ale v mnohých ohľadoch prekonáva konkurenciu.

Samsung Galaxy Tab S môže ďakovať AMOLED displejom za to, že má vysokú presnosť farieb, nekonečný kontrastný pomer a zaznamenáme uňho najmenšiu možnú odchýlku v jase pri pohľade z určitého uhlu. Ďalšou veľkou prednosťou nového displeju má byť veľmi slabý lesk displeju na svetle, čo je zárukou veľmi dobrej čitateľnosti displeja na slnku. Na druhú stranu je ale od dokonalosti delí maximálny jas displeja. Tablet totiž pri maximálnom jase dosahoval úroveň 546 nitov, no konkurenčný tablet Nokia Lumia 2520 ju prekonal o 138 nitov, ktorý tak dosiahol úroveň 684 nitov.

Samsung Galaxy Tab S

*Zdroj: DisplayMates

Dnes nejčtenější

.