Zavřít reklamu

Android 4.4.4Niektorý z vás sa pred pár dňami dočítali že Google uvoľnil Android 4.4.3. Nie však na dlho bola táto verzia najnovšia. Pred pár dňami Google uvoľnil ďalšiu verziu s číslom 4.4.4. Dokonca používatelia Nexus 4, 5, 7 a 10 už hlásia že aktualizácia je dostupná na stiahnutie. Možno sa divíte, ako je možné že dve verzie boli vydané takto krátko po sebe. Musí sa naozaj priznať že je to nezvyk, avšak Google musel túto aktualizáciu vydať čo najskôr. O čo sa jedná? Čítajte ďalej. Sériové číslo tejto verzie je KTU84P.

Ľudia z XDA-Developers prehľadali zdrojový kód nového updatu a  zistili že update rieši len závažnú bezpečnostnú dieru v Androide veľmi podobnú diere Heartbleed ktorá bola odstránená v Androide 4.4.3. Táto diera umožňovala veľmi ľahké kradnutie údajov a hlavne hesiel priamo cez internetové stránky. Táto diera je trochu závažnejšia. Jedná sa o to že útočník mohol upraviť komunikáciu medzi stránkou a telefónom a tým sa dostať k súkromným údajom používateľa. A to takým spôsobom že dokázal enkryptovať protokoly OpenSSL a TLS. Podľa štatistiky až 14% stránok bolo náchylných na takýto typ útoku.

Naozaj sa jedná o závažnú chybu v systéme a preto je už teraz jasné že veľké spoločnosti ako Samsung, HTC, Motorola alebo LG sa budú ponáhľať vydať túto verziu pre čo najviac zariadení v najkratšom čase. Zariadenia triedy Nexus v Amerike už update obdržali a je len otázkou dní kedy bude uvoľnený aj pre zariadenia z „rodiny“ Google Edition. V blízkej dobe by mal prísť tento update aj pre zariadenia od Motoroly ktorá je povestná naozaj rýchlymi aktualizáciami systému. O ostatných spoločnostiach nepadla reč a ako je známe aktualizácia príde minimálne až o mesiac.

Android 4.4.4
*Zdroj: Phonearena
Článek vytvořil: Matej Ondrejka

Dnes nejčtenější

.