Zavřít reklamu

Praha 2. června 2014 – Samsung Electronics Co., Ltd., plánuje uvést první Software Development Kit (SDK), který umožňuje vyvíjet aplikace pro televizory s operačním systémem Tizen. Nový vývojářský balíček podporuje standard HTML5 prostřednictvím rámce zvaného Caph. Samsung TV SDK Beta založený na Tizen bude k dispozici začátkem července v návaznosti na konferenci pro vývojáře Tizen Developer Conference, která se koná v San Francisku 2. − 4. června 2014.

„S potěšením nabízíme vývojářům aplikací možnost vyzkoušet si tuto novou platformu předem při uvedení Beta SDK. V souladu s cílem rozšířit televizní ekosystém pro aplikace budeme pokračovat v našem úsilí poskytovat inovativní funkce a zlepšovat vývojářské prostředí,“ řekl YoungKi Byun, viceprezident týmu Visual Display Business S/W R&D, Samsung Electronics.

Nový SDK od společnosti Samsung znamená první pokus v rámci tohoto odvětví o výrazné zlepšení vývojářského ekosystému tím, že nabízí nové technologie, jako je rozhraní pro vývoj virtuálních TV aplikací. Vývojáři nyní mohou prakticky vidět všechny potřebné funkce televizoru bez jeho fyzické přítomnosti. Také mají s novou funkcí ladění možnost měnit kód na svých počítačích, zatímco v minulosti se museli připojit přímo k televizoru, aby chyby aplikace mohli opravit.

Díky stále dokonalejším efektům animace a designu představuje Samsung TV SDK Beta založený na Tizen také různé scénáře včetně Smart Interaction, který umožňuje ovládat TV jednoduchým gesty a hlasovými povely, a multi-screen, který může být použitý k propojení televizoru s různými zařízeními včetně mobilních a nositelných.

Uvedení Samsung TV SDK založeného na Tizen představuje další krok v úsilí společnosti Samsung podporovat inovace v komunitě vývojářů a umožnit plnou flexibilitu při tvorbě uživatelského prostředí. Samsung bude i nadále aktivně spolupracovat s Tizen, aby vývojářům a operátorům umožnil rozšířit jejich dosah na další připojená zařízení.

Samsung TV SDK založený na Tizen bude možné stáhnout od července 2014 na webových stránkách Samsung Developers Forum: www.samsungdforum.com.

Dnes nejčtenější

.