Zavřít reklamu

Stress Locator, jedinečná aplikace na měření stresu od českého výrobce

|
Kategorie:Ostatní
Diskuze

stresslocator proŽe srdeční tep není nutno měřit pouze za pomoci různorodých přístrojů a integrovaných senzorů dokazuje aplikace Stress Locator, ta vám totiž díky efektivnímu, avšak jednoduchému měření dokáže zjistit jak tep, tak i úroveň stresu, psychické kondice, koncentrace, či jak jste uvolněni. Aplikace je dostupná pouze pro platformu Android a její expanzi na iOS a Windows Phone zatím český výrobce zřejmě neplánuje. V obchodu Google Play jsou k nalezení celkem čtyři verze tohoto programu, z nichž jsou dvě zdarma (Stress Locator Demo a Stress Locator Free) a dvě placené (Stress Locator Pro a Antistress BerryMed).

Přestože má každá varianta některé speciální funkce, minimálně jeden aspekt však všechny sdílejí. Tím aspektem je samozřejmě myšleno hlavní menu, které je jednoduše udělané a především přehledné. Jako první je v menu uvedena hlavní funkce aplikace – „Začátek měření“, která, nepřekvapivě, začíná samotné měření. Hned pod ní lze otevřít „Demo“, jež sice nic neměří, ale názorně ukazuje, jak měření probíhá. V další kolonce jménem „Nastavení“ si lze zvolit věk, jméno, zobrazování tutoriálu a některé další volby. Nadále oplývá menu kolonkami zobrazujícími informace, historii měření (pouze PRO verze) a světový žebříček, na němž se umisťují jedinci s nejlepším skóre a velmi často jsou mezi nimi i uživatelé z České republiky.

 

Jelikož toho demoverze aplikace moc nenabízí, podíváme se rovnou na Stress Locator Free. Po ťuknutí na „Začátek měření“ se uživateli zobrazí tabulka, ve které je nutno si zvolit jeden ze dvou způsobů měření. Jako první možnost lze vybrat měření pomocí Bluetooth oxymetru, který sice nabízí značně přesnější a detailnější výsledky, je ale nutné si ho zakoupit jako samostatné příslušenství z webu happy-electronics.eu. Nám ale bohatě postačí druhá možnost – měření fotoaparátem, po vybrání nabídne aplikace jednoduchý tutoriál, ukazující co dělat a co nedělat. Je tedy třeba přiložit libovolný prst přímo na zadní fotoaparát a začít měření tlačítkem „Měření“. Rozsvítí se blesk a aplikace začne díky prosvícenému prstu měřit puls, no v případě, že telefon bleskem nedisponuje, musí si uživatel zajistit dostatek světla. Prst bude prosvěcován po dobu dvou minut, což může někdy dělat problémy, každopádně budou po uplynulých 120 sekundách výsledky mnohem přesnější, než kdybychom měřili kratší dobu.

Po dokončení měření je uživateli položena otázka, jak se momentálně cítí – na výběr má ze tří „smajlíků“ a poté se zobrazí výsledky, jenž jsou rozděleny do tří jednotlivých kategorií. První kategorií je Index fyzického stresu, který sděluje, jak jste na tom právě se stresem. Druhou kategorií je „Koncentrační Index“, ukazující, jak moc jste právě schopni se soustředit. A poslední kategorií je „Relaxační Index“, díky němuž zjistíte, jak uvolnění jste. S výsledky lze naložit hned několika způsoby, buď se dají sdílet na sociálních sítích, anonymně odeslat do databáze nebo uložit na cloud. Pokud si chcete zlepšit skóre, nabízí Free verze také dýchací cvičení, jež by mělo pomoci vylepšit Relaxační a Koncentrační Index. To se provádí opět pomocí prstu na fotoaparátu a uživatel má za úkol dýchat podle postupně zvětšujícího a zmenšujícího se kruhu.

 

Za 120 Kč je možné si z Google Play zakoupit Stress Locator Pro, který na rozdíl od Free verze disponuje několika funkcemi navíc. Už v hlavním menu se po zakoupení zpřístupní položka „Historie“, do které se ukládají výsledky. Nejvíce novinek se ovšem nachází v možnosti měření, kde je majitel nově oprávněn k přístupu ke všem šesti dosud nedostupným kolonkám, díky kterým můžeme začít měření v situacích jako po spánku, před stresem, po stresu, před fyzickou aktivitou a po fyzické aktivitě. Zadaná situace potom ovlivní měření a jeho výsledek.

Nejobsáhlejší verzi zvanou Antistress BerryMed lze pořídit za necelých 604 Kč a je určena především pro profesionální využití. Nabízí mnohem více možností než PRO a Free verze, včetně nespočtu způsobů na snížení stresu, zlepšení koncentrace, uklidnění a podobně.

Resumé

Ve finále se Stress Locator jeví jako vskutku zajímavá komplexní aplikace využitelná hned v několika směrech. O tom, že měří i za pomoci fotoaparátu překvapivě přesně, jsem se osobně přesvědčil v posledních dvou minutách čtvrtfinálového zápasu v ledním hokeji mezi Českou republikou a USA, kdy jsem si pro zajímavost vyzkoušel měření a oproti ostatním měřením, jenž jsem podstoupil, byl můj „Relaxační index“ na výrazně nižší úrovni, a tak nemám o výsledcích jediný důvod pochybovat. Problémem však byla (ne)přehlednost v některých pasážích měření, občas se totiž vyskytl problém s tím, co je vlastně třeba zmáčknout, aby se něco stalo. Jinak však aplikace svůj účel splňuje a krom pár malých nedostatků je jak designově, tak i z hlediska funkcí výborně zpracována.

  • Odkaz na stažení Stress Locator Demo: zde
  • Odkaz na stažení Stress Locator Free: zde
  • Odkaz na zakoupení Stress Locator Pro: zde
  • Odkaz na zakoupení Antistress BerryMed: zde

 

Diskuze

Napsat komentář

Zobrazit více

Zobrazit celou diskuzi
Přispět

Další články

umela-inteligence-fb
Samsung rozšiřuje svá AI centra do Velké Británie, Kanady a Ruska
samsung logo fb
Samsung založil divizi na výzkum a vývoj slévárenství. Chce se tak dotáhnout na čínské TSMC
Samsung Bixby speaker FB
Chytrý reproduktor od Samsungu by mohl nabídnout funkce na míle daleko před konkurencí
Samsung-vs-Apple
Samsung a Apple opět stanou před soudem, řešit se bude dlouholetý patentový spor
nokia fb
Samsung chce odkoupit zdravotnickou divizi od Nokia. Zuby si na ni ale brousí i Google
patent voditko
Samsung si patentoval virtuální vodítko, které by mohlo mezi majiteli psů způsobit revoluci
jpeg xs fb
JPEG XS: revoluční formát pro VR, drony a streamované video přichází
Samsung Galaxy S9 back camera FB
Samsungu se na čínském trhu nedaří. Jeho podíl klesl pod 1 %
AirBank platby mobilem FB
Air Bank spouští bezkontaktní NFC platby smartphonem
samsung-building-silicon-valley FB
Samsung se čínských výrobců procesorů nebojí. Svoji strategii stát se lídrem má promyšlenou
Samsung Galaxy-S9-camera hearthrate sensor FB
Samsung se omlouvá za špatný výkon v Číně a slibuje, že pro zlepšení udělá maximum
gear s2 fb
Samsung vydal novou verzi systému pro hodinky Gear 2 a obohatil je tak o nové funkce
Fortnite Samsung QLED monitor
Takhle vypadá populární hra Fortnite na největším herním QLED monitoru světa od Samsungu
PanzerGlass CR7 Galaxy S8 FB
Soutěž o tvrzené sklo PanzerGlass CR7 pro Samsung Galaxy S8 [aktualizace: vyhlášení]
Samsung – The Official App of PyeongChang 2018
Samsung vydal oficiální aplikaci PyeongChang 2018 pro Zimní olympijské hry
Samsung DRVLINE FB
Samsung představil platformu DRVLINE a ukázal tak budoucnost autonomních vozů
Vivo in-screen fingerprint scanner FB
Vivo všem vytřelo zrak. Na CES přivezlo smartphone s funkční čtečkou otisků v displeji
YouTube GO FB
Google nabízí odlehčenou verzi aplikace YouTube, ve které můžete stahovat videa