Zavřít reklamu

Samsung Galaxy S5 PrimeSamsung Galaxy S5 Prime je v súčasnosti ešte viac očakávaný, než Galaxy Note 4. Špeciálna edícia Galaxy S5 by mala totiž ponúknuť takmer všetko to, čo nám v minulosti odhalili benchmarky a úniky. Hlavnou prednosťou telefónu má byť displej s rozlíšením 2560 × 1440 bodov, Snapdragon 805, 3 GB RAM a veľa ďalšieho, vďaka čomu bude Galaxy S5 Prime špičkovým zariadením. Lenže doteraz ostávalo záhadou, či bude telefón kovový alebo opäť plastový, tak ako všetky predchádzajúce modely. No na to vďaka novým fotkám získavame odpoveď.

Zdroje pre PhoneArena potvrdili, že je telefón skutočne kovový, avšak jeho kryt bol upravený tak, aby ladil s dizajnom ostatných zariadení zo série Galaxy S5. Opäť sa teda bude jednať o dierkovaný kryt. Ako môžete ďalej vidieť na fotografiách, prémiová verzia Galaxy S5 bude o niečo hrubšia, než štandardný model. Nasvedčuje tomu viacero faktorov. Fotoaparát ani otvor pre micro-USB vôbec nevyčnievajú. Ďalej môžeme vidieť, že Samsung premiestnil reproduktor na spodok zariadenia, vďaka čomu sa nachádza v podobnej polohe ako na ostatných smartfónoch. Fotografia je zároveň dôkazom toho, že aj Galaxy S5 Prime bude mať snímač odtlačkov prstov a tým pádom hardvérové tlačítko. Pôvodne sa totiž špekulovalo, že prémiová verzia bude mať iba senzorové tlačidlá a podobal by sa tak na Nexus. Lenže súdiac podľa fotografií nižšie, niečo také nehrozí.

Samotný Galaxy S5 Prime (SM-G906) by sa mal objaviť aj na Európskom trhu. Čo ale rozhodne nepoteší, je jeho cena, úniky vravia o cene na úrovni približne 880€, vďaka čomu sa bude jednať o ešte drahšiu záležitosť, než je štandardná edícia Galaxy S5. Samsung by mal predstaviť Galaxy S5 Prime v priebehu budúceho mesiaca, kedy má zároveň v pláne predstaviť nové tablety GALAXY Tab S. Tie by mali disponovať AMOLED displejom, presne tak ako smartfóny od Samsungu a je možné, že Samsung na konferencii predstaví aj tento telefón. Konferencia sa koná o polnoci 13. júna/června.

samsung galaxy s5 prime

samsung galaxy s5 prime

samsung galaxy s5 prime

*Zdroj: PhoneArena

Dnes nejčtenější

.