Zavřít reklamu

Samsung Galaxy S5Veľmi často sa stáva, že pozeráte video alebo vidíte človeka, ktorý na mobile používa také čary, ktoré ste ani nevedeli, že ich môžete využívať. Dnes si prejdeme pár „čarov“, ktoré dokáže Samsung Galaxy S5 a vy ste o nich nemuseli ani vedieť. Vedeli ste, že svoj Galaxy S5 môžete používať aj s rukavicami vďaka upravenému režimu? Alebo že si môžete prispôsobiť displej tak, aby ste vedeli telefón používať v jednej ruke? No dobre, to sme možno spomenuli v našich prvých dojmoch, ale tam sme veľmi nespomínali, ako sa tento režim zapína. A preto je tu 10 najužitočnejších tipov, ako využiť svoj Samsung Galaxy S5 naplno!

Ako požívať snímač odtlačkov prstov

Ako už asi viete, S5 má v hardvérovom tlačítku vstavaný skener pre odtlačky prstov. Avšak svojimi prstami nemusíte len odomykať obrazovku, môžete navyše potvrdzovať internetové nákupy, schovať preddefinované súkromné súbory, fotky, videá a tiež otvárať rôzne aplikácie. Stačí len zájsť do nastavení a zapísať si svoje prsty k rôznym príkazom. Pre zapísanie budete musieť prejsť cez skener 8 krát. Odporúča sa prejsť cez skener prstom z rôznych uhlov, aby mal skener následne väčšiu šancu, že rozpozná váš prst. Najlepšie by bolo prejsť cez neho tak, ako cez neho budete prechádzať, keď ho budete odomykať, teda s použitím iba v jednej ruke.

galaxy s5 fingerprint scanner

Ako nastaviť Booster pre sťahovanie

Booster sa vám automaticky zobrazí v notifikačnej lište, ak začnete sťahovať súbor väčší ako 30 MB. Ako vlastne tento zrýchľovač funguje? Kombinuje sťahovanie cez Wi-Fi a LTE a výsledkom je 2 GB film stiahnutý za 5 minút a baterka iba o 4% menej nabitá.

galaxy s5 download booster

GALAXY darčeky

Samsung sa spojil z pár partnermi, aby si vlastníci S5 mohli užiť pár platených aplikácií zadarmo. Jediné, čo stačí spraviť, je prihlásiť sa, poprípade zaregistrovať sa do Samsung účtu. Potom už len stačí prejsť do aplikácii a nájsť aplikáciu s názvom GALAXY darčeky.

Vodeodolnosť a prachuodolnosť

Toto už asi všetci vieme. S5 je vodotesná a prachuodolná. A preto sa netreba báť a skúsiť to vo vlastných rukách. Predsa sme si za to zaplatili. Zapojte trochu fantázie a zabavte sa s touto super vymoženosťou. Napríklad taký film vo vani alebo fotenie zaujímavých fotiek pod vodou. Mobil disponuje certifikátom IP67. Nezabudnite však poriadne zatvoriť krytku pre USB a kryt pre baterku. Nikto by si nechcel predsa utopiť vodotesný mobil.

Dlhšia výdrž batérie? 

Ak niekto nemá rád rád nabíjanie každý deň, zíde sa mu pár trikov. Prvá vec, ktorá ovplyvní výdrž baterky, je vypnutie funkcií ako je AirView, SmartStay alebo Motion Gestures. Taktiež Wi-Fi, Bluetooth, NFC, Poloha a Mobilný internet môžu byť vypnuté, ak nie sú používané. Samsung sa s týmto moc nevyhral a preto aj toto míňa batériu. Taktiež používaním Automatického jasu predĺžite batériu o hodinku, dve. Možným žrútom môže byť aj príliš časté synchronizovanie, ktoré zvýši používanosť komunikácie cez Wi-Fi alebo mobilný internet.

ultra power saving mode

Lepší zážitok z filmov a videí

V nastaveniach sa dá nastaviť Obrazovka do módu: kino. Tento mód zlepší replikáciu farieb a tým sa film alebo video stane lepším. Niektorý sa vynašli a využívajú tento režim napríklad pri vyberaní oblečenia online. Kedže majú zlepšenú replikáciu farieb, dá im to realistickejší pohľad na farbu oblečenia a oni si môžu lepšie vybrať.

galaxy s5 screen mode

Rukavice nie sú žiadny problém

V nastaveniach sa dá nastaviť zvýšená senzitivita displeja a tým vám umožní používať Galaxy S5 aj v lyžiarskych rukaviciach.

Samsung Magazín

Túto funkciu nemá rád každý. Preto je možnosť tento magazín jednoducho vypnúť v nastaveniach: Settings > Applications > Application Manager. Ak však tento magazín chcete využívať, odporúčam sa s ním trochu pohrať a nastaviť si ho podľa svojho.

samsung galaxy s5 my magazine

Mód pre jednu ruku

Nie každý má dlhé prsty a preto niektorým vadí príliš obrovský displej. Toto sa dá však tiež vyriešiť. Prejdite do rýchlych nastavení a zapnite túto funkciu. Potom prejdite na domovskú stránku a potom rýchlo potiahnite prst z pravého okraja do stredu a späť. Otvorí sa vám možnosť nastaviť si veľkosť displeja ako môžete vidieť dole na obrázku.

Detský mód

Tento mód je predinštalovaný a je preplnený vecami pre deti do 10 rokov, ale myslím že sa zabavia aj starší. V móde deti nájdu rôzne aplikácie na kreslenie, rôzne módy pre fotoaparát a video. V detskom móde sú schované všetky súbory, fotky, videá a aplikácie ktoré nechcete, aby boli používané. Nemusíte sa báť že vaše dieťa zavolá nechtiac šéfovi alebo vymaže rozrobenú prácu. Je tu aj detský obchod kde môžete nainštalovať deťom rôzne hry alebo náučné aplikácie. Všetky aktivity sú monitorované a v normálnom móde si môžte prezrieť najhranejšiu hru alebo čas hrania. Zmenená je aj domovská obrazovka, ktorá sa bude deťom páčiť určite viac.

galaxy s5 kids mode

Dnes nejčtenější

.