Zavřít reklamu

Po tom, co Samsung zrušil update Androidu na Galaxy S III a Galaxy S3 mini, se objevuje alespoň jedna známka toho, že korejská společnost na svá starší zařízení nezapomíná. I v nové éře hodinek Samsung Gear 2 totiž přichází update pro jejich předchozí verzi s Androidem – Galaxy Gear, který by měl podle informací získaných portálem TechRadar přinést na zařízení operační systém Tizen vyráběný právě Samsungem. Na Tizen OS se Samsung plánuje během příštích několika měsíců co nejvíce zaměřit, na programu je totiž vedle aktualizace na Galaxy Gear také vydání prvních čtyř smartphonů s tímto systémem z low-end a mid-range kategorií.

Serveru SamMobile se však podařilo dostat se k snad prvním snímkům Tizenu na hodinkách Samsung Galaxy Gear, a podle nich na toto zařízení přibude obrovská kopa nových funkcí, no aby taky ne, když si dává Samsung s Tizenem opravdu záležet. Nově lze na Galaxy Gear aktivovat režim spánku, díky kterému budou hodinky monitorovat spaní uživatele, dále je možné aktivovat režim cvičení, jenž zaznamenává postup uživatele během posilování, běhání apod.

Hodinky se tedy po updatu částečně promění ve fitness náramek, no ten byl spolu s Gear 2 vydán 11. dubna/apríla také, a to pod názvem Samsung Gear Fit, jiný systém ale přinese i další funkce. Mezi ty patří i zabudovaný přehrávač hudby, pomocí kterého bude konečně možné poslouchat muziku z hodinek samotných, avšak na veřejných prostranstvích to může působit trochu divně, neboť v hodinkách není dostupný 3.5mm jack na zapojení sluchátek, to ale částečně řeší funkce připojení headsetu pomocí bluetooth. Přibyla také nová aplikace Controls, ve které je možné si nastavit klávesové zkratky a některé další prvky spojené s ovládáním hodinek. Další novinkou je nepřekvapivě i upravené uživatelské rozhraní, poté také možnost volby tapety a stylu písma, nastavení velikosti HOME ikonky či ovládání fotoaparátu hlasem. Ve finále tak aktualizace dodává hodinkám Galaxy Gear obrovskou masu funkcí a možností, ze kterých je většina od dubna dostupná na Samsung Gear 2 nebo Gear 2 Neo, a tak se naskýtá otázka, zda-li na tom Samsung nebude tratit ztracením zájemců právě o dubnové novinky, ale to je jistě nějak také vymyšlené. Datum vydání aktualizace zatím není známé, mělo by se ovšem objevit během několika následujících týdnů.


*Zdroj: SamMobile (ENG)

Dnes nejčtenější

.