Zavřít reklamu

Zahraničnímu portálu Phonearena se podařilo sestavit žebříček pěti a jedné věci, jenž na v dubnu/apríli vydaném Samsung Galaxy S5 rozhodně neuvítáte. Tím však není myšleno, že je tento telefon k ničemu, neboť už jen pohled na jeho hardwarové specifikace dokáže potencionálního zájemce ohromit a pár těchto problémů bude na chvíli zapomenuto. Každopádně stojí za to, aby o těchto trablích s Galaxy S5 budoucí majitel věděl, a tak jsou vypsány zde:

1) Scanner otisků prstů snad nikdy nezaregistruje otisk na první pokus
Čím více je Samsung Galaxy S5 používán, tím těžší je pro něj rozeznat otisk prstu, a tudíž se často stává, že uživatel musí svůj prst přiložit alespoň 3×, aby se zařízení vůbec odemklo.

2) Vibrace, jenž by vzbudily mrtvého
Jsou známy případy, kdy známá Nokia 3310 zavibrovala uživateli v kapse a zlomila mu nohu. Samsung Galaxy S5 ale defaultně vibruje ještě silněji, a když ho necháte přes noc na nočním stolku, může se stát, že ho ráno po několika nepřijatých hovorech najdete na druhé straně pokoje. Avšak s tím Samsung počítal, takže je možné si snížit intenzitu vibrací v aplikaci Nastavení, konkrétně v kolonce „zvuk“.

3) TouchWiz opět laguje
Nijak závažně, ale přeci. Prostředí TouchWiz, vyvíjené Samsungem, je opět schopno zasekat telefon při používání aplikací Kontakty a Telefon. Proti tomu nepomůže majiteli ani čtyřjádrový procesor Snapdragon 801.

4) Uživatelské prostředí složené z několika stylů
V hlavní roli opět prostřední TouchWiz, které sice bylo oproti starším verzím vylepšeno, některé prvky z předchozích Galaxy S však zůstaly zachovány, a tak ve smartphonu najdeme hned několik stylů najednou.

5) Pravděpodobně nejotravnější zvuk pípání na světě
Zvuk pípání, jenž se často ozývá u nových notifikací či zpráv, je neodmyslitelnou součástí Samsungu Galaxy S5. Až tak neodmyslitelnou, že je snad nejotravnějším aspektem celého smartphonu, který se ovšem dá změnit. Stačí se podívat do kolonky „hlasitost“ v aplikaci Nastavení.

6) Připojení nabíječky/USB bude postupem času stát majitele nehty
I vodotěsnost může mít nevýhody, mezi které patří především nutnost otevírat kryt chránící microUSB port pokaždé, když je třeba telefon nabít či připojit k počítači. Nabíjení se tak po čase nepochybně stane jednou z aktivit, kterou bude majitel nenávidět, no Samsung Galaxy S5 disponuje tolika možnostmi šetření energie, že se baterie moc rychle nevybije.

*Zdroj: Phonearena (ENG)

Dnes nejčtenější

.