Zavřít reklamu

samsung dw80h9970Popri štvanici nových smartfónov Samsung nezabudol ani na ostatné divízie svojej značky a dnes nám predstavil novú umývačku riadov. Ani pri tomto kuse skvelej techniky nezabudol, že detaily majú tiež veľkú váhu. Ako vždy prekvapí technológiou, kvalitou a tiež dizajnom. Táto umývačka má názov DW80H9970US, čo nie je žiadne pekné meno, ale nie je to predsa mobil, na ktorý by sa vás pýtali, ako sa volá. Jedná sa o šéfkuchársku edíciu a preto aj predpokladaná vyššia cena: 1600$ čo je v prepočte 1 149€. Je to veľa, avšak existujú aj 3-krát drahšie.

Na oficiálnej stránke Samsungu nám ukazujú hlavne časť zaoberajúcu sa novými technológiami, ktoré nemá skoro žiadna umývačka.

Samsung Waterwall ™

Ako prvú novú technológiu, ktorú Samsung ponúka, je nový typ trysiek ktoré striekajú vodu na riad. Bežné umývačky využívajú rotačný vodný systém. Avšak vývojárom v Samsungu sa nepáčilo, že nie vždy sa podarí umyť z riadu všetko. Preto sa rozhodli vyvinúť nový typ trysiek. Táto technológia zaručuje vytvorenie vodnej steny, ktorá je o 35% silnejšia ako v normálnom systéme. Touto zvýšenou silou sa podarí umývačke dostať sa aj do ťažko dostupných miest.

Quiet Sound

Umývačka disponuje aj módom Quiet Sound, ktorý sa hodí najmä na noc. Jedná sa o „Tichý mód“, ktorý zredukuje hlučnosť umývania až na 40 dBa.

samsung-dw80h9970-1

Zrýchlený režim

Tento mód umožňuje umyť riad za 60 minút, čo sa dá veľmi dobre využiť.

ENERGYSTAR® Rated

Každá dobrá umývačka musí byť aj úsporná. Táto nieje výnimkou. Je ohodnotená firmou ENERGYSTAR®, ktorá má prísne kritériá, ktoré produkt musí splniť aby získal jej certifikát. Spotreba je super, vychádza na 258 kWh za rok.

FlexTray™

Horný regál, prispôsobený hlavne na príbor, je uzatvárateľný a ohybný, čiže sa vám bude ľahšie vyberať po umytí.

samsung-dw80h9970-4

Systém nastaviteľných regálov

Samsung myslel aj na problém, s ktorým sa stretávajú ľudia každodenne. Objem. Vymyslené je to tak, aby sa sem zmestilo 15 súprav riadu, čo je ohromná veľkosť aj na veľkú rodinu alebo oslavu.

Detekcia netesnosti

Táto umývačka je vybavená senzorom, ktorý predíde hocijakému pretečeniu. Funguje to tak, že ak deteguje o 44 ml viac vody ako by vo vnútri malo byť, umývačka sa vypne, zastaví prítok vody, a začne s rýchlym odsávaním vody. S touto technológiou sa nemusíte báť, že prídete domov a podlaha bude mokrá.

Dizajn

Posledná vec ktorú nám Samsung ukázal, je dizajn produktu, ktorý musím povedať je naozaj pekný. Na úplnom vrchu nájdeme diódy označujúce typ módu, ktorý práve prebieha, a vpravo časovač určujúci koniec umývania. Na úplne vrchnej hrane nájdete všetky ostatné tlačítka, ktoré potrebujete. Povrch je z brúseného hliníku a preto dáva pocit trošku futuristického vzhľadu, kedže ostatné umývačky sú viac univerzálne, čo sa vzhľadu týka. Túto si viem predstaviť v moderne zariadenom byte, nie však v prostredí zameranom na drevo a podobné materiály. Kedže sa však jedná o šéfkuchársku edíciu, Samsung sa zameral na koncových zákazníkov tohto typu. Myslím že do reštaurácii sa bude hodiť určite.

samsung-dw80h9970-2

Dnes nejčtenější

.