Zavřít reklamu

kitkatA prichádza ďalšia radostná správa pre užívateľov zariadení, ktorí čakajú na aktualizáciu Android 4.4.2 KitKat. Už pred začiatkom roku sme zverejnili zoznam zariadení, ktoré by mali získať aktualizáciu na najnovšiu verziu Androidu a neskôr sme zverejnili oficiálny zoznam od spoločnosti Samsung. No napriek veľkému množstvu zariadení sa aktualizácia dodnes dostala len na pár zariadení, medzi ktoré patrí Galaxy S4 a Galaxy Note 3. Pokiaľ ste ale užívateľom Galaxy S4 mini a čakáte na aktualizáciu, máme pre vás potešujúcu správu.

Samsung podľa všetkého dokončil práce na aktualizácii pre Galaxy S4 mini a podrobil systém finálnemu testovaniu, vďaka čomu ho môžeme očakávať už budúci mesiac. Aktualizácia sa týka verzií GT-I9190 a GT-I9195 (LTE) a tak sa aktualizácia dostane aj k nám. V júni/červnu môžeme tiež očakávať vydanie aktualizácii pre Galaxy Grand 2 a Galaxy Mega 6.3″, ako aj aktualizácia pre Galaxy Mega 5.8″. Majitelia Galaxy Note 3 Neo by mali očakávať aktualizáciu už v najbližších týždňoch. Samsung zároveň začal pracovať na aktualizácii Android 4.4.3 KitKat pre Galaxy S5 a zdroje dodávajú, že niektoré zariadenia zo zoznamu môžu získať hneď aktualizáciu 4.4.3 namiesto Android 4.4.2.

Prekvapivo sa v zozname objavila aj štandardná, u nás dostupná verzia Galaxy S III (GT-I9300), o ktorej sa Samsung v minulosti zmienil, že na ňu nevydá aktualizáciu kvôli nedostatočnej veľkosti operačnej pamäte. Odôvodnil to tým, že telefón má len 1 GB RAM, zatiaľ čo americká verzia má 2 GB RAM. Zdroje ale odhalili, že Samsung Galaxy S III sa možno nakoniec predsa len dočká aktualizácie, keďže Google vyvíja tlak na Samsung. Príčinou je, že Android 4.4 KitKat vyšiel v priebehu 18 mesiacov od vydania Galaxy S III a tak je prakticky povinnosťou, aby Samsung vydal aktualizáciu pre Galaxy S III.

samsung kitkat update

*Zdroj: SamMobile

Dnes nejčtenější

.