Zavřít reklamu

O nových tabletoch s AMOLED displejmi počúvame už pár mesiacov, no doteraz nebolo celkom isté, ako sa budú tieto prístroje volať. Ale s blížiacim sa dátumom vydania získavame nové informácie, ktoré priamo nasvedčujú tomu, že Samsung už finalizuje práce na svojich produktoch a skutočne ich stihne vydať v júni/červnu. Podľa nových informácií by sa mali nové tablety volať Samsung GALAXY Tab S.

GALAXY Tab S bude narozdiel od ostatných modelov dostupný len v dvoch veľkostných verziách. Konkrétne sa bude jednať o verziu s 8.4-palcovým a verziu s 10.5-palcovým AMOLED displejom. Tablety síce ponúknu rozlíšenie 2560 × 1600 bodov, no tentoraz sa bude jednať o úplne prvé zariadenia na svete s AMOLED displejom s takýmto rozlíšením. Technológia AMOLED je revolučnou a vhodnou voľbou, keďže technológia má nízku energetickú spotrebu a zároveň poskytuje vysokú kvalitu obrazu, čoho dôkazom je aj Samsung Galaxy S5 a mnoho ďalších produktov, ktoré Samsung v minulosti vydal. Z historického hľadiska sa ale jedná o druhý tablet s AMOLED displejom od Samsungu. Prvý vyšiel v roku 2011 a niesol označenie Galaxy Tab 7.7, avšak v tej dobe sa jednalo skôr o technologické demo než o masovo vyrábaný produkt.

Prekvapivo sa ale Samsung GALAXY Tab S môže pochváliť ďalším prvenstvom. Bude sa totiž jednať o prvý tablet spoločnosti, ktorý bude obsahovať snímač odtlačkov prstov a predbehne tak konkurenčný Apple. Uňho sa špekulovalo, že použije snímač odtlačkov prstov Touch ID už pri iPade Air a iPade mini 2. generácie, no nestalo sa tak a snímač ostal len záležitosťou iPhone 5s. Samsung GALAXY Tab S by mal využívať odtlačky prstov na odblokovanie zariadenia, platenie cez PayPal, prístup k Private Folder a nakoniec ako spôsob prihlásenia sa k obchodu Samsung Apps. Rovnako má Samsung v pláne predstaviť ďalšiu novinku, exkluzívnu len pre sériu GALAXY Tab S. Novinka nesie označenie Multi-User Login a ako už názov napovedá, je to podpora viacerých užívateľských profilov na jednom zariadení, čím sa môže stať GALAXY Tab S vhodným riešením pre podnikateľov alebo pre viacčlenné rodiny. Ide pritom o natívnu funkciu Androidu, obohatenú o podporu snímaču odtlačkov prstov.

TabPRO_8.4_1

Prekvapivo sa dozvedáme aj novinky o dizajne. Dizajn GALAXY Tab S má byť podobný tomu, ktorý sme mohli vidieť na Galaxy Tab 4, avšak s drobnými obmenami. GALAXY Tab S ponúkne perforovaný zadný kryt, podobný tomu na Galaxy S5. Taktiež by sme mali očakávať oveľa tenšie hrany, vďaka čomu sa bude zariadenie držať v rukách pohodlnejšie, než doterajšie modely. Zdroje dokonca odhalili, že Samsung pripravuje nové flip covery, ktoré sa budú k zariadeniu pripevňovať s pomocou dvoch konektorov na zadnom kryte. Samsung GALAXY Tab S má byť v predaji za bližšie nešpecifikovanú cenu, avšak bude k dispozícii v tradičných farbách, Shimmer White a Titanium Grey. No a na záver nechýbajú ani informácie o hardvéri, ktoré nasvedčujú, že sa má jednať o skutočne high-end prístroje.

Technické špecifikácie:

  • Procesor: Exynos 5 Octa (5420) – 4× 1.9 GHz Cortex-A15 a 4× 1.3 GHz Cortex-A7
  • Grafický čip: ARM Mali-T628 s frekvenciou 533 MHz
  • RAM: 3 GB LPDDR3e
  • Zadný fotoaparát: 8-megapixelový s podporou Full HD videa
  • Predný fotoaparát: 2.1-megapixelový s podporou Full HD videa
  • WiFi: 802.11a/b/g/n/ac
  • Bluetooth: 4.0 LE
  • IR senzor: áno

galaxy-tab-4-10.1

*Zdroj: SamMobile

Dnes nejčtenější

.